Connect with us

Zabawa

Gry Netflix na rynku z sekcją gier wideo na Androida

Published

on

Gigant streamingowy Netflix poszerzył teraz swoje horyzonty, próbując swoich sił w dystrybucji gier wideo. Netflix stara się poszerzyć swoje horyzonty, a nie tylko trzymać się go w celu przesyłania strumieniowego. Wystarczająco sprytny, aby inwestować w gry, Netflix opracował usługi specjalnie dla gier Netflix w aplikacji na Androida. Celem jest dywersyfikacja źródeł dochodów w wąskiej przestrzeni streamingu i uczynienie z oferty gier nieodzowną częścią pakietu rozrywki.

Wyprzedaż gier Netflix na Androida

Po pozytywnych opiniach na temat wersji demo Eden Unearthed VR, trybu fabularnego Minecraft i Black Mirror: Bandersnatch, Netflix postanowił wkroczyć do gry. Netflix ma swoje oblicze graczy z 5 dostępnymi tytułami. 5 nowych gier Netflix na Androida w ofercie to:

  • Stranger Things: 1984 – Ukończ misje, zbieraj przedmioty, przemieszczając się między Hawkins. Ma ładną grafikę retro
  • Stranger Things 3: The Game – Gracz może wybrać jedną z dwunastu postaci sezonu 3 i wyruszyć na przygody samotnie lub z przyjaciółmi
  • Rozbujasz się– Opracowany przez Frost Pop, musisz wbić piłkę, poruszając się wbrew grawitacji i prawom fizyki
  • Strzelaj do obręczy– Ponownie stworzona przez Frost Pop, jest to mini-gra w koszykówkę. Płatnik musi trafić w kosz, uderzając piłkę strzałkami i uderzając w poziomy
  • Eksplozja karty – Gra stworzona przez Rogue Games poświęcona jest pokerowi o smaku Candy Crush

Netflix rozpoczął swój ambitny projekt w Polsce w sierpniu zeszłego roku od zaledwie 2 gier opartych na popularnym Dziwne rzeczy Seria. W ciągu miesiąca Netflix dodał jeszcze 3 tytuły Obręcze strzeleckie, huśtawki, oraz Eksplozja karty do swojego kociaka z rolloutem w 2 innych krajach – Włoszech i Hiszpanii. Idea premiery gier Netflix w tych trzech krajach jest skierowana do najaktywniejszej generacji gier mobilnych.

Pamiętaj, że gry wideo nie są nigdzie powiązane z filmami lub serialami z nazwy. Ani Netflix nie jest twórcą tych gier. Zamiast tego licencjonuje tytuły od swoich twórców. Mroźny Pop dla Strzelaj do obręczy oraz Kołysanie się w górę; i nieuczciwe gry dla Eksplozja karty.

Te gry nie są dla zapalonych graczy. Zamiast tego są przeznaczone do swobodnej rozgrywki. Są szanse, że Netflix bardziej koncentruje się na wejściu w niszę gier wideo i budowaniu przeciętnej bazy graczy.

READ  Afrykańscy uchodźcy uciekający z Ukrainy spotykają się z „szokującym” rasizmem, gdy Nigeryjczycy powiedzieli „żadnych czarnych” w autobusie

Jak pobrać gry Netflix?

Warunkiem wstępnym pobierania gier Netflix na Androida jest posiadanie subskrypcji. Każdy z 5 wymienionych tytułów można bezpłatnie pobrać na telefony z systemem Android tylko dla subskrybentów Netflix. Wystarczy dotknąć tytułu wybranego na liście oficjalnej aplikacji Netflix, a zostanie on przekierowany do sklepu Google Play, gdzie jest reklamowany do pobrania.

Pobrane gry Netflix są dostępne zarówno na stronie głównej urządzenia z Androidem, jak i w aplikacji Netflix. Gry Netflix wyglądają podobnie do programów streamingowych w katalogu. Netflix twierdzi również, że ma minimalne opóźnienie podczas przesyłania strumieniowego. Oferuje obsługę kontrolera, a także pozwala grać ze znajomymi.

Jeśli masz subskrypcję Netflix, nie są wymagane żadne zakupy w aplikacji. Jeśli masz członkostwo, nie ma dodatkowych kosztów zakupu gry. Netflix nie obiecuje reklam podczas gry, ale przedstawia rekomendacje podczas przeglądania.

Biblioteka gier jest teraz dostępna dla graczy w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Gry Netflix są ograniczone tylko do platformy Android.

Powstaje pytanie, czy nowa firma będzie rozczarowaniem w obliczu ostrej konkurencji. Kiedy Netflix ogłosił wejście do branży gier, ludzie spodziewali się, że będzie konkurować z takimi wielkimi markami, jak Google Stadia, Xbox i Amazon Luna.

Ale sądząc po tym wydaniu, Netflix wydaje się tylko testować tutaj wody. Miejmy jednak nadzieję, że będzie pracować nad ulepszeniem swojego katalogu gier i płynniejszym doświadczeniem w tworzeniu i dystrybucji tytułów.

Netflix wymaga od swoich graczy pobrania gry, ale nie planuje jeszcze wprowadzenia gier w chmurze. To trochę rozczarowujące, ponieważ niektóre wielkie nazwiska w branży gier zajmują dużo miejsca, które nie mieści się w pamięci telefonu. Okaże się to większym problemem, gdy Netflix rozszerzy również swoje urządzenia o inteligentne telewizory, które mają średnio tylko 10 GB pamięci.

Daj nam znać, jak bardzo jesteś podekscytowany graniem w gry Netflix w swoim kraju. Po podobne treści kliknij tutaj.

READ  Grupa Ukraina świętuje zwycięstwo w Eurowizji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.