Golden Gate, Estero, First Baptist Soccer, koszykówka dziewcząt Bishop Verot wygrywa tytuły okręgowe

Adam Fisher

| Neapol Daily News

Podsumowanie finałów okręgu licealnego w czwartek 4 lutego 2020 r.

Piłka nożna chłopców

grać

Zobacz, jak Golden Gate Boys pokonują piłkę nożną Lely o tytuł dystryktu

Joaquin Acuna strzelił dwa z trzech goli Golden Gate w drugiej połowie, aby pomóc Tytanom zdobyć tytuł

Adam Fisher, Neapol Daily News

Dystrykt klasy 5A 12

Golden Gate 3, Lely 1

Joaquin Acuna poprowadził Golden Gate do dominującej drugiej połowy, podczas gdy Tytani ruszyli z powrotem, by wygrać mistrzostwo dystryktu.

Trojany prowadzili 1-0 na własnym boisku przez ponad 52 minuty. Ale 25 minut przed końcem gry Acuna uderzył z prawej strony, aby zremisować mecz i nadać pędu Golden Gate (14-4-2).

Acuna, dotychczasowy najlepszy strzelec Titans, dodał zwycięzcę meczu o 12:24, aby strzelić rzut karny po faulu w polu karnym. Jonathan Euceda strzelił trzeciego gola Golden Gate siedem minut przed czasem po tym, jak Lely wbił piłkę głęboko na własną rękę.

„To było po prostu czyste serce, czyste pragnienie zwycięstwa, czysty wysiłek” – powiedział Acuna. „Nie mogłem prosić o zespół z większym sercem. Nie mogę teraz wyjaśnić tego uczucia. Czekałem na to od pierwszego roku. „

Były to pierwsze mistrzostwa hrabstwa trenera Tytana Andy’ego Hernandeza w jego sześciu sezonach, w których prowadził drużynę.

W trzeciej minucie Lely (15-5-3) strzelił gola Kenera Herrery. Trojanie mają teraz nadzieję powtórzyć ostatni sezon, kiedy przegrali w finałach okręgowych, ale wygrali pierwsze mistrzostwa regionalne zespołu

Piłka nożna dziewcząt

Esther 4, Neapol 3 (OT)

Senior Estero, Mackenzie Gorski, wrócił dopiero od tygodnia po tym, jak przegapił prawie cały sezon i zrehabilitował zerwany ACL.

Co za powitanie z powrotem.

Górski włamał się i strzelił gola w dogrywce, by awansować Wildcats do tytułu Class 5A District 12.

Juniorzy Estero Ashley Shore, Isabella Gyurich i druga Ansley Mancini strzelili gola w regulaminowym meczu.

„To rewanż z zeszłorocznego meczu. Jesteście solidnym zespołem. Musimy rozegrać swój mecz, czego nie zrobiliśmy, ale mamy kilku utalentowanych graczy ”- powiedział trener Estero Matt Diamond.

Neapol miał dla nich dwóch uczniów z podklasy. Sophomore Arianna Kinsley zapaliła się na początku meczu, kiedy strzeliła dwa gole. Gola strzelił Sophomore Elaina Loden.

Diamond chce skupić swój zespół na drodze do regionalnego meczu.

„Chcemy wrócić do miejsca, w którym byliśmy w zeszłym roku i kilku innych. Chcemy wrócić do meczu o mistrzostwo stanu ”- powiedział.

– Sean O’Dea

Dystrykt klasy 2A 12

First Baptist 1, Marco Island 0

Po bezbramkowej pierwszej połowie First Baptist Academy strzelił gola w drugiej połowie i to wystarczyło, aby pokonać Marco Island 1: 0 o tytuł klasy 2A District 12 w Lions Den.

– To był trudny mecz w tym sensie, że Marco ma świetnego bramkarza – powiedział trener FBA Mark Bates. – Musieliśmy po prostu pozostać skupieni i zdyscyplinowani. Gdy tylko nadarzyła się okazja, mogliśmy wygrać. Marco nie atakował wielu ludzi, ponieważ zawsze szukali dużego kopnięcia lub dobrego podania, aby to osiągnąć. Ball in. ”

The Lions zagrają teraz w ćwierćfinale regionu 2A-11 w ćwierćfinale we wtorek, 16 lutego. Mistrz 2A-11 będzie gospodarzem Manta Rays tego samego dnia.

READ  Rakieta zabija 50 w Kijowie | Wiadomości, sport, praca

„Musieliśmy ciągle zmieniać nasz punkt ataku w ofensywie” – powiedział Bates. – Musieliśmy się ciągle zmieniać, żeby móc wyraźnie widzieć bramkę. Nasza obrona była naszą siłą przez cały sezon i byliśmy zdyscyplinowani w raportowaniu, więc nie oddawali zbyt wielu strzałów.

Bramkarz Marco Island, Kirra Polley, strzelił trzy duże interwencje, dwa na dyskach i trzecią w połowie połowy. Pomimo ofensywnej presji ze strony FBA po przerwie było 0: 0.

W drugiej połowie Ariana Cintron nie wykorzystała rzutu karnego nad poprzeczką. Cintron ostatecznie wprowadził Lions na planszę, dryblując jednego do Polleya cztery minuty po drugiej połowie, aby strzelić jedynego gola w meczu.

– To był ciężki mecz i prawie nie mieliśmy rezerwowych – powiedział trener MIA Matt Poland. – Dziś wieczorem pokazaliśmy niesamowitą walkę i serce. Ten wynik 1: 0 jest tak bliski, jak to tylko możliwe. To boli, ale jestem dumny z naszych dziewczyn.

FBA i MIA mają teraz 11 dni wolnego na odpoczynek i ćwiczenia.

„Liczyliśmy, że będziemy mieli szanse na kontratak” – powiedziała Polska. – Musieliśmy znów się bronić, ponieważ nie mieliśmy wielu rezerwowych i być może moglibyśmy doprowadzić grę do rzutów karnych. Miejmy nadzieję, że uda nam się odzyskać naszych graczy i grać ostro w regionie przez 80 minut.

– Tom Corwin

Koszykówka dziewcząt

Dystrykt klasy 3A 7

Bishop Taxes 36, Canterbury 21: Oba zespoły dojdą do regionalnych playoffów w przyszły czwartek i spotkają się z zespołami z klasy 3A, Dystryktu 8. Finał odbędzie się w piątek wieczorem między St. John Neumann a Community School of Naples.