Gol późnego Gattiego zapewnia Juve zwycięstwo nad Sportingiem

TURYN (Reuters) – Juventus zrobił mały krok w kierunku ostatniej czwórki Ligi Europy, kiedy bramka Federico Gattiego w drugiej połowie zapewniła gospodarzom zwycięstwo 1: 0 nad Sportingiem Lizbona w pierwszym meczu ćwierćfinału w czwartek.

Menedżer Juve, Massimiliano Allegri, zmienił formację, która przegrała w sobotę 2:1 w Serie A z Lazio, na bardziej ofensywną formację z trzema napastnikami, aczkolwiek z ograniczonym sukcesem.

„Zawsze powtarzam, że piłka nożna nie jest równaniem matematycznym. Zdecydowałem się użyć tych trzech z góry, ponieważ często byliśmy niezrównoważeni przeciwko silnemu przeciwnikowi, jakim jest Sporting” – powiedział Sky Sport Italy.

Pierwszą szansę miał Federico Chiesa, który oddał strzał z kąta z pola karnego, który obronił bramkarz Sportingu Antonio Adan.

Sporting dominował przez większą część meczu i miał okazje strzeleckie w pierwszej połowie. Kapitan Sebastian Coates obronił strzał bramkarza Juve Wojciecha Szczęsnego, zanim Gleison Bremer oczyścił strzał Nuno Santosa z linii bramkowej.

Juve zostało zmuszone do zmiany Szczęsnego tuż przed przerwą, a reprezentant Polski trzymał się za klatkę piersiową, zanim został zastąpiony przez Mattię Perina.

„Czuję się dobrze, trochę się bałem, ale zrobiliśmy wszystkie testy i wszystko jest w porządku” – powiedział Szczęsny.

„Bałem się, nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło, walczyłem o oddychanie i naprawdę mnie to martwiło”.

Główka rezerwowego Dusana Vlahovicia w 73. minucie została zablokowana przez Coatesa na linii, a Gatti dobił piłkę z bliskiej odległości.

Pomocnik Juve, Paul Pogba, po raz pierwszy wystąpił poza Serie A w tym sezonie, kiedy wszedł jako późny zmiennik Angela Di Marii, a Perin obronił kluczową przerwę w grze i uniemożliwił gościom wyrównanie.

„Popełniliśmy kilka błędów, chłopcy mogą się poprawić, zwłaszcza przy ostatnim dośrodkowaniu, kiedy Perin obronił dwa kluczowe rzuty, powinniśmy byli wcześniej wyczuć niebezpieczeństwo” – powiedział Allegri.

READ  Atlantyda Martins, ofensywny atak Polski za bardzo dla Oak Hill

Wynik był kontynuacją passy Sportingu bez zwycięstwa we Włoszech. Cztery z ich 16 meczów w kraju zakończyły się remisem, a 12 przegraną.

Rewanż odbędzie się w przyszły czwartek na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie. Zwycięzcy zmierzą się w półfinale z Sevillą lub Manchesterem United.

Reportaż Tommy’ego Lunda w Gdańsku Redakcja: Christian Radnedge

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.