Girard kończy dwa mecze zwycięstwem 2:1 nad Lakeview | Wiadomości, sport, praca

Girard kończy dwa mecze zwycięstwem 2:1 nad Lakeview |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie korespondenta / Robert Hayes Girard, senior Jayce Russell, mija ucznia drugiego roku Lakeview Tylera Simonyi w pierwszej połowie zwycięstwa Indians 2:1.

CORTLAND – To była jedna z tych gier, których Girard naprawdę potrzebował.

Po przegranych kolejnych 8 meczach z Northeast, Indianie ponownie odzyskali siły, opuszczając Lakeview High School ze zwycięstwem 2:1.

Obie bramki swojej drużyny zdobył Jacob Gugliotta, student drugiego roku Girarda, a jedna z nich przypieczętowała remis 1:1 na niecałe siedem minut przed końcem.

„Widziałem tylko szwy. Nasz zespół miał świetne podania; „Szwy były założone przez całą noc” – powiedział Gugliotta. Musieliśmy po prostu zachować głowę do góry i grać tak, jak zawsze, ale nie poddawać się.

„Właśnie zobaczyłem otwarty szew, szukałem piłki, piłka tam była (przy drugim golu) i po prostu umieściłem ją w rogu. Nasz zespół ostatnio ciężko pracował. Od zeszłego roku znacznie się poprawiliśmy. Musimy to utrzymać.”

Indianie poprawili w tym sezonie wynik 7-2-1, co stanowi jeden z najbardziej niezwykłych startów w ponad dziesięcioletniej historii programu.

Doszło jednak do pojedynku z gospodarzami Bulldogs (4-3-1). Gugliotta strzelił swojego pierwszego gola po wrzucie z autu o 13:08 w pierwszej połowie. Odbił się od obrony Lakeview i wykorzystał czysty strzał do siatki.

Bardzo wcześnie w drugiej połowie Lakeview odpowiedział, gdy debiutant Bradley Easton trafił w prawy górny róg siatki z około 20 metrów, a asystował mu starszy Luca Comichisto. Pomiędzy dwoma przeciwnikami trwała walka o posiadanie piłki, aż Gugliotta strzelił pierwszego gola.

Objąć prowadzenie to jedno, ale presję związaną z koniecznością utrzymania 11 zawodników przeciwnika poza tablicą wyników w ciągu ostatnich siedmiu minut łatwiej powiedzieć, niż zrobić.

„To było bardzo ważne dla naszego zespołu. Musieliśmy stanąć na nogi przed sezonem” – powiedział Andrew Whitfield, junior Girard. „(Obrona) jest zdecydowanie ważnym aspektem gry, na którym musieliśmy się bardzo skupić. Musieliśmy trzymać głowy do góry i nie pozwolić, aby ten jeden gol ponownie nas powalił, ale po prostu graliśmy dalej.

„W trudnym meczu zawsze panuje presja, ale musimy zachować zimną krew, spokój i grać tak samo. Każdy mecz przeciwko każdej drużynie tutaj jest zacięty, więc musimy po prostu dalej grać dobrze.

Co ważniejsze dla Girarda, zwycięstwo zakończyło zimną passę kolejnych porażek z Polską i Hubbardem. Zwycięstwo w ekstraklasie jest godne uwagi, ale dla trenera Indians Damona LaRiviere odzyskanie pewności siebie jest cenniejsze.

„Lakeview to wyjątkowy zespół. Zagrali naprawdę mocno, trochę zostali w tyle, ale wracają na nogi i widać, jak dobrze i ciężko grali przeciwko nam i Polsce w zeszłym tygodniu” – powiedział LaRiviere. „W przypadku porażki najważniejszą rzeczą jest to, jak zespół się podnosi, to naprawdę najważniejszy klucz. „Jak odbiliśmy się od Hubbarda i przegraliśmy po rzucie karnym”.

„To była naprawdę ciężka walka tam i z powrotem, a to zespół, który w II lidze zajmował 11. miejsce. To mówi wiele o tym, że nasi chłopcy wracają, są odporni, regenerują się i po prostu trzymają głowy podniesione, grają mocno, wiedząc, że pozostało jeszcze wiele meczów.