Connect with us

Zabawa

Giant lalka odwiedza ukraińskich uchodźców w Polsce

Published

on

W Polsce wylądowała gigantyczna kukiełka przedstawiająca dziecko-uchodźcę z Syrii, która dostarcza paczki pomocy dzieciom i rodzinom ukraińskich uchodźców.

Ittle Amal, której celem jest uświadamianie trudnej sytuacji dzieci uchodźców, stała się międzynarodowym symbolem praw człowieka po tym, jak w lipcu ubiegłego roku przybyła do Manchesteru z granicy turecko-syryjskiej.

Lalka o wysokości 3,5 m – dziewięcioletnia dziewczynka – została zaproszona do Polski przez prezydentów Lubina i Krakowa, aby szerzyć przesłanie: „Nie zapomnij o nas”.

Wyciągnąć wniosek

Mały Amal jest witany w katedrze św. Pawła (Aaron Chown/PA)

Odwiedzi trzy miasta w Polsce, przywożąc paczki pomocowe zebrane w Wielkiej Brytanii, skupiając się na pomocy małym dzieciom.

Amal będzie wędrował z dziećmi i rodzinami w Lubinie, poznawał nowo przybyłe dzieci i rodziny w Krakowie oraz odwiedzał ośrodek pomocy w Przemyślu.

Burmistrz Przemyśla Wojciech Bakun powiedział: „Bardzo się cieszymy, że mała Amal przyjedzie do Przemyśla, a jej wizyta w przygranicznym miasteczku obok kraju ogarniętego wojną będzie symbolem wezwania do pokoju, spokoju i człowieczeństwa”.

Aleksander Sola, wiceprezes Fundacji Folkowisko, powiedział: „Mamy nadzieję, że Amal zwróci uwagę świata na kryzys uchodźczy, którego Europa nie widziała od zakończenia II wojny światowej.

„Amal symbolizuje miliony uchodźców, którzy musieli opuścić swoje domy.

Wyciągnąć wniosek

Little Amal odwiedza Strefę Akcji na szczycie Cop26 (Jane Barlow/PA)

„Nasza Fundacja Folkowisko od początku wojny angażuje się w pomoc Ukrainie; Nasze korzenie tkwią w szerzeniu kultury, dlatego ekspresja artystyczna, którą wnosi Amal, jest dla nas tak ważna.”

Josie Naughton z Choose Love powiedziała: „Solidarność i inspiracja są w tych chwilach tak samo ważne jak pomoc humanitarna.

„Amal uosabia zarówno obfitość, jak i nadzieję na przyszłość, zwłaszcza dla milionów przesiedlonych dzieci.

„Cieszymy się, że możemy wspierać ją w jej podróży, gdy stoi z mieszkańcami Ukrainy i wszystkimi dotkniętymi tą inwazją”.

READ  Tadeusz Ciesielski | Nekrologi | taosnews.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.