Connect with us

Zabawa

Firmy VPN mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za piractwo treści swoich klientów

Published

on

Oprogramowanie VPN może być używane do robienia wielu rzeczy w Internecie, a większość z tych rzeczy jest dość… nielegalna. A teraz firmy filmowe próbują się za to zemścić.

(Zdjęcie: Omar Marques / SOPA Images / LightRocket przez Getty Images)
PORTUGALIA — 2019/12/20: Na tej ilustracji na zdjęciu logo VPN jest wyświetlane na smartfonie.

TechRadar raporty dotyczące pozwu złożonego w sądzie federalnym w Wirginii. Pozew jest skierowany przeciwko firmom VPN VPN Unlimited Surfshark, Zenmate i ExpressVPN za ich rzekomy współudział w naruszeniu praw autorskich.

Głównym powodem pozwu było to, ile osób korzysta obecnie z VPN. Ponieważ oprogramowanie zostało zaprojektowane przede wszystkim w celu ominięcia ograniczeń dotyczących treści online, jest używane do pirackich programów telewizyjnych, filmów i gier. Jest to również powszechna część torrentów, w której korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej jest głównie sugestią.

W ramach walki z piractwem, torrentami i innymi powiązanymi rzeczami firmy filmowe chcą również, aby dostawcy VPN rejestrowali każdego, kto piracki treści. To właśnie robi obecnie wielu dostawców usług internetowych: rejestrują i powiadamiają każdego klienta przyłapanego na torrentowaniu filmów i oprogramowania online. Ale nie tylko chcą, aby ci dostawcy VPN rejestrowali dane użytkowników, ale także chcą, aby odłączali każdego, kto został przyłapany na pirackim treści, raporty TorrentFreak.

W ramach pozwu firmy, które posiadają prawa do często pirackich filmów, wysłały liczne naruszenia praw autorskich rzekomo przekazywane przez firmy hostingowe zaangażowanym dostawcom VPN. Jednak jedynym dużym problemem, z którym się borykają, jest to, że firmy VPN nie mogą tak naprawdę wskazać indywidualnych klientów. Wiele z nich oferuje nawet sieci VPN bez logów, których śledzenie jest prawie niemożliwe.

Sieci VPN są obecnie dość popularne, a usługi są często oferowane osobom, które chcą ukryć swoje ślady online przed dostawcami usług internetowych i wyszukiwarkami. Dlatego koncentracja na anonimowości sprawia, że ​​są one bardzo przydatne dla osób próbujących nielegalnie konsumować treści.

READ  Polskie władze poradziły sobie bardzo dobrze

też przeczytaj: 6 powodów, dla których każdy powinien korzystać z VPN?

VPN i piractwo? Jak?

Zrozumienie, w jaki sposób łączy się piractwo i korzystanie z wirtualnych sieci prywatnych, jest dość łatwe, gdy zrozumiesz, jak działa te drugie. Jak wspomniano wcześniej, jedną z najbardziej podstawowych funkcji VPN jest zapewnienie prywatności użytkowników poprzez ukrywanie ich działań online przed dostawcami usług internetowych, którzy mogą rejestrować swoje dane bez ich zgody lub nie.

Innym zastosowaniem VPN jest omijanie regionalnych ograniczeń dotyczących niektórych treści online. Czy pamiętasz powiadomienie „Ten film jest zablokowany w Twoim kraju”? Cóż, dzięki VPN możesz obejść to ograniczenie, ponieważ może pomóc Ci sfałszować Twoją lokalizację. Dwóch dostawców wyróżnionych w pozwie (ExpressVPN i SurfShark) zostało zacytowanych przez Instrukcje Toma równie dobry w umożliwianiu użytkownikom fałszowania swoich lokalizacji online.

Północny telefon VPN

(Zdjęcie: Omar Marques / SOPA Images / LightRocket przez Getty Images)
POLSKA – 12.02.2020: Na tej ilustracji logo Nord VPN jest wyświetlane na smartfonie z grafiką giełdową w tle.

Przy tych wszystkich możliwościach nic dziwnego, że usługi wirtualnej sieci prywatnej służyły jako „bezpieczna przystań” dla każdego, kto robi nielegalne rzeczy w Internecie. Było to widoczne w zeszłym roku, gdy agencjom federalnym udało się zidentyfikować i zamknąć trzy sieci VPN, których hakerzy używają do zatarcia śladów.

Związane z: Mozilla VPN dodaje funkcję dzielonego tunelowania dla systemów Windows, Linux i Android

Ten artykuł jest własnością Tech Times

Napisane przez RJ Pierce

Ⓒ 2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *