Finlandia Kobiety 0-3 Niemcy Kobiety: Zwycięzcy grupy B kończą ze 100% rekordem po pełnym zwycięstwie | wiadomości piłkarskie

Finlandia Kobiety 0-3 Niemcy Kobiety: Zwycięzcy grupy B kończą ze 100% rekordem po pełnym zwycięstwie |  wiadomości piłkarskie

Alexandra Popp ponownie znalazła się na liście strzelców, ponieważ Niemcy ustanowiły swój 100-procentowy rekord w meczach grupowych Euro 2022, pokonując Finlandię 3:0 na stadionie MK.

Ośmiokrotni mistrzowie, którzy zakwalifikowali się już do ćwierćfinału jako zwycięzcy grupy B po pokonaniu Danii 4:0 i Hiszpanii 2:0, oddali serię straconych strzałów na bramkę, zanim objęli prowadzenie w 40. minucie dzięki Sophii Kleinherne w nagłówku .

Kapitan Niemiec Popp kontynuował swoją passę strzelecką w swoim pierwszym sezonie EURO, po tym jak przegrał dwie ostatnie edycje z powodu kontuzji, podwajając prowadzenie dzięki strzałowi głową w 48. minucie i trzem golom w trzech meczach dla 31-latka.

Zmiennik Nicole Anyomi strzeliła trzeciego gola dla drużyny Martiny Voss-Tecklenburg tuż po godzinie gry.

Podczas gdy Niemcy zmierzą się z Austrią w meczu 1/8 finału w Brentford w czwartek, Finlandia Anny Signeul, która zostanie wyeliminowana z turnieju przed tym meczem, odpadła bez punktu po przegranej wcześniej z Hiszpanią 4:1 i 1:0 dla Danii. .

Pierwszy strzał na bramkę w rozgrywkach padł w pierwszej minucie, kiedy Popp strzelił głową nad bramką – i to nadało ton wielu, które nastąpiły w pierwszej połowie, gdy Niemcy zdominowali posiadanie piłki i zarejestrowali kolejne próby bez przełomu do osiągnięcia.

Sara Dabritz oddała strzał nad bramką, kolejnego uratowała Katrina Talaslahti, Kleinherne i Giulia Gwinn każdym strzałem szeroko, a Popp wystrzelił piłkę tuż obok najbliższego słupka, gdy trafiła dośrodkowanie zewnętrzną stroną buta.

Obrazek:
Alexandra Popp strzeliła swojego trzeciego gola w tylu meczach na Euro 2022, z drugim Niemcami w wygranym 3-0 meczu z Finlandią

Po tym, jak Talaslahti wykorzystał bramkę Svenji Huth, a strzał Mariny Hegering z dystansu pokonał Poppa, wyglądało na to, że Finlandia niedługo wejdzie do przerwy.

Ale wtedy presja Niemiec w końcu przyniosła owoce, Gwinn sparował cios z prawej strony, a Kleinherne skierował się z bliskiej odległości.

READ  Dziewięcioletni chłopiec „zabity piorunem” nazywał się Jordan Banks

Zaledwie trzy minuty po przerwie doszło do kolejnej, kiedy rezerwowa do przerwy Kathrin-Julia Hendrich dośrodkowała, a Popp skierował piłkę do siatki.

To było trio strzelonych głową w grupie dla człowieka z Wolfsburga, który nie tylko błyszczy na tym turnieju po wykluczeniu z Euro 2013 i 2017 z powodu kontuzji, ale dopiero niedawno wrócił do gry po roku z powodu problemu z kolanem.

Anyomi, również rezerwowy po przerwie, strzelił gola w 63. minucie, pokonując Talaslahti 3-0.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu Niemcy prawie ukoronowali zwycięstwo na czwartym miejscu, gdy inna rezerwowa, Laura Freigang, zobaczyła, że ​​jej strzał zablokował Talaslahti.

Co dalej?

Niemcy spotykają się z Austrią w drugim ćwierćfinale Euro 2022 na Brentford Community Stadium w czwartek; Rozpoczęcie 20:00

Śledź Euro 2022 na Sky Sports

Bądź na bieżąco z Euro 2022 tego lata za pośrednictwem Sky Sports i Sky Sports News.

Relacja będzie moderowana przez prezenterkę Sky Sports WSL Caroline Barker wraz z Jessicą Creighton i Kyle Walkerem. W międzyczasie Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk i Laura Bassett przedstawią analizę podczas całego turnieju.

Dołączają do nich także weteranka bramkarzy Anglii Karen Bardsley i obrończyni Manchesteru City Esme Morgan.

Eksperci i prezenterzy będą pracować z mobilnego autobusu prezentacyjnego Sky Sports Women’s Euro 2022, który będzie podążał za zespołem Sky Sports News w całym kraju na różne stadiony, na których będą rozgrywane mecze.

Ponadto Sky Sports’ Essential Football Podcast zostanie przemianowany na Sky Sports Women’s Euros Podcast na potrzeby turnieju od 21 czerwca. Prowadzony przez Charlotte Marsh i Anton Toloui będzie zawierał ekskluzywne wiadomości i wywiady z graczami, a także bogatą ofertę programową wokół turnieju.

Euro 2022: Grupy…

Grupa A: Anglia, Austria, Norwegia, Irlandia Północna

READ  Polska wykazuje zainteresowanie organizacją Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 r

Grupa B: Niemcy, Dania, Hiszpania, Finlandia

Grupa C: Holandia, Szwecja, Portugalia, Szwajcaria

Grupa D: Francja, Włochy, Belgia, Islandia