Erling Haaland gwiazdą, gdy Norwegia pokonała Cypr, aby podtrzymać nadzieje na kwalifikacje – podsumowanie Euro 2024 | Wiadomości piłkarskie

Erling Haaland gwiazdą, gdy Norwegia pokonała Cypr, aby podtrzymać nadzieje na kwalifikacje – podsumowanie Euro 2024 |  Wiadomości piłkarskie

Bramka Erlinga Haalanda pomogła Norwegii wygrać 4:0 z Cyprem i podtrzymała nadzieję na zakwalifikowanie się do Euro 2024; Albania pokonała Czechy i przejęła kontrolę nad grupą E; Turcja prowadzi w grupie D po pokonaniu Chorwacji

23:03, Wielka Brytania, czwartek, 12 października 2023 r

Erling Haaland strzelił dwa gole dla Norwegii i dzięki zwycięstwu 4:0 nad Cyprem podtrzymał ich nadzieje na zakwalifikowanie się do Euro 2024.

Napastnik Manchesteru City strzelił dwa gole z rzędu w drugiej połowie po tym, jak Alexander Sorloth otworzył wynik w pierwszej połowie. Fredrik Aursnes strzelił czwartego gola w końcówce.

W innym miejscu w grupie A Hiszpania zamknął lukę Szkocja ze zwycięstwem w Sewilli.

Szkocja mogła zapewnić sobie miejsce w finale dzięki punktowi, ale rzut wolny Scotta McTominaya został wykluczony, a Alvaro Morata i samobójczy gol Ryana Porteousa zapewnili sobie zwycięstwo 2:0.

Albania przejął kontrolę nad grupą E dzięki zwycięstwu 3:0 nad 10 mężczyznami Republika Czeska.

Turcja zapewniła sobie imponujące zwycięstwo 1:0 w Chorwacji

Jasir Asani dał gospodarzom prowadzenie w ciągu 10 minut, a Czesi przegrywali jeszcze przed przerwą po wyrzuceniu z boiska Mojmira Chytila. Następnie Taulant Seferi strzelił dwa gole w drugiej połowie.

Polska po zwycięstwie 2:0 nad grupą zajmują drugie miejsce w grupie Wyspy Owcze. Sebastian Szymański uderzył wcześnie, a Horour Askham zobaczył czerwoną kartkę dla Wysp Owczych, a drugą bramkę zdobył Adam Buksa.

Indyk Po zwycięstwie zajmują pierwsze miejsce w grupie D Chorwacja Jedynego gola strzelił Alper Yilmaz z Bari na 1:0.

Łotwa swoje pierwsze punkty zdobył po zwycięstwie 2:0 Armenia.

W grupie I, Białoruś I Rumunia zakończył się bezbramkowym remisem, a Kosowo pokonało Andorę 3:0.