EJ Obiena rządzi Polską z najlepszym w sezonie 5,81 m

FILE – Ernest John Obiena z Filipin startuje w męskiej gali w skoku o tyczce Beijer 9 lutego 2022 w Uppsali w Szwecji 9 lutego 2022. (Zdjęcie: Jonathan NACKSTRAND / AFP)

MANILA, Filipiny — EJ Obiena odkupił się swoim pierwszym zwycięstwem w tym roku, gdy w sobotę zwyciężył w Orlen Cup w Polsce.

Obiena pobił rekord sezonu na 5,81 m w swojej pierwszej próbie wygrania turnieju, po tym jak dwa dni temu zajął ósme miejsce w Beijer Stavhoppsgala Uppsala w Szwecji.

Drugie i trzecie miejsce zajął Brazylijczyk Thiago Braz, były mistrz olimpijski i zwycięzca domu Piotr Lisek, na podobnym dystansie 5,71m.

26-letni olimpijczyk z Tokio próbował ustanowić rekord Azji wynoszący 5,93 m, ale nie był w stanie przelecieć powyżej 5,95 m.

Obiena, który w zeszłym miesiącu przeszedł operację kolana, w poprzednich dwóch konkursach nie przekroczył 5,70 m.

Na początku tego miesiąca olimpijczyk z Tokio zajął czwarte miejsce w ISTAF Indoor w Berlinie w Niemczech.