Connect with us

Sport

EJ Obiena ponownie bije rekord w skoku o tyczce PH i jest zadowolony ze srebra w Polsce

Published

on

Metro Manila (CNN Philippines, 13 lutego) – Filipiński sensacja w skoku o tyczce EJ Obiena ustanowił nowy rekord kraju w skoku o tyczce, zdobywając w sobotę srebrny medal Pucharu Orlenu 2021 w Łodzi (czas filipiński).

Obiena osiągnęła 5,86 metra, ustanawiając nowy rekord Filipin w trzech próbach. Po raz trzeci w tym roku przekroczył krajowy próg, oddając jednocześnie swój rekord życiowy.

24-latek o tyczce ustanowił nowy rekord kraju po raz pierwszy 30 stycznia na spotkaniu w Karlsruhe World Indoor Tour, kiedy skoczył 5,62 metra, ale był dobry tylko na piąte miejsce. Potem rozbił narodową markę 6 lutego zeszłego roku Po osiągnięciu 5,80 metra na halowym spotkaniu lekkoatletycznym ISTAF w Berlinie.

W Pucharze Orlenu Obiena za jednym podejściem przeleciała 5,40 mi 5,60 m. W dwóch próbach zdobył również 5,72 metra i 5,80 metra.

Obiena spotkała się w ostatnim meczu z dwukrotnym mistrzem świata Samem Kendricksem z USA na 5,86 metra. Amerykanin również przeszkodził w osiągnięciu celu, ale zdecydował się pominąć skok na 5,91 metra, co okazało się korzystne, gdy zabrał złoto do domu.

Obiena zdecydował się na srebrne wykończenie po nieudanej próbie osiągnięcia 5,91 metra w trzech próbach.

W przyszłym tygodniu ma wystartować w kolejnych zawodach w Polsce, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Chaney dławi Boardman, 40-14 | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.