EJ Obiena jest zadowolony z brązu w Polsce

PLIK – Ernest John Obiena rywalizuje w skoku o tyczce mężczyzn podczas zawodów Diamentowej Ligi IAAF na Stadionie Olimpijskim w Rzymie 17 września 2020 roku. (Zdjęcie: ANDREAS SOLARO / AFP)

MANILA, Filipiny – EJ Obiena zajął kolejne podium podczas przygotowań do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w Japonii.

Filipiński tyczkarz zdecydował się na brązowy medal Pucharu Kopernika 2021 w Toruniu w czwartek, skacząc w finale na 5,72 m.

Było to czwarte miejsce na podium Obieny w tym roku w kampanii 2021 roku, w której zdobył dwa złote medale, jeden srebrny i wielokrotnie ustanowił nowe rekordy Filipin.

Trudna gra, ale wdzięczna za odliczanie do 5,80 m.

Scenariusz Ernest Obiena – EJ Obiena na Środa 17 lutego 2021 r

Dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks z USA wywalczył złoty medal skacząc na wysokość 5,80 m, a srebrny medal wywalczył Polak Piotr Lisek po próbie na dystansie 5,72 m.

Brązowy medal Obieny zawdzięczał temu, że zajęło mu dwie próby pokonania 5,72 metra.

Obiena i Lisek również skoczyły 5,80 metra, ale wykonały trzy próby, a wszyscy trzej finaliści próbowali wspiąć się na 5,87 metra, ale żadnemu nie udało się.

„Trudna gra, ale wdzięczna za odliczenie 5,80 mln” – powiedział Obiena w poście na Facebooku.

Po raz pierwszy w czterech konkursach Obiena nie pobiła kolejnego filipińskiego rekordu. Filipińczyk, który mieszka w Tokio, w zeszłym tygodniu w Pucharze Orlen cofnął narodowy cel z przewagą 5,86 metra.