Connect with us

Sport

Edward Heineman 1928-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLSKA – Edward „Ted” Heineman, lat 92, kochający mąż, ojciec, dziadek, pradziadek i przyjaciel zmarł w niedzielę 17 stycznia 2021 roku.

Ted urodził się 4 czerwca 1928 roku w rodzinie Fern i Edwarda Heinemanów i dorastał w Chippewa Township w hrabstwie Beaver w Pensylwanii. Ukończył Beaver Falls High School w 1946 i University of Pittsburgh w 1949, uzyskując dyplom z inżynierii lądowej.

Ted był oficerem amerykańskich sił powietrznych i awansował do stopnia podporucznika. Służył w Coco Beach na Florydzie i Wright Patterson Air Force Base w Ohio.

Poznał miłość swojego życia, Kitty French, na randce w ciemno w Wigilię 1951 roku, kiedy był w domu na wakacjach. Pobrali się 4 czerwca 1953 roku i osiedlili się w Coco Beach.

Ted został zwolniony z sił powietrznych pod koniec wojny koreańskiej, a on i Kitty osiedlili się poza Youngstown, gdzie wychowali swoją rodzinę.

Ted spędził swoją karierę w inżynierii lądowej i przeszedł na emeryturę z Ohio Water Service w 1991 roku, gdzie pełnił funkcję głównego inżyniera.

Emerytura ożywiła Teda. Wraz z dwoma przyjaciółmi przepłynął całą rzekę Ohio na gumowym pontonie. Kitty i Ted poznali świat i Stany Zjednoczone. Razem odbyli wiele podróży do Kalifornii, Wirginii, Chicago i Cleveland, aby odwiedzić czwórkę swoich dzieci i czwórkę wnuków, którym była dedykowana. Do jego radości należało przebywanie z przyjaciółmi, oglądanie sportu, a co najważniejsze dbanie o swój piękny ogród i ogrody.

Był długoletnim członkiem polskiego Kościoła prezbiteriańskiego, uczył szkółki niedzielnej i był starszym. Był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego i często dzielił się swoją miłością do historii Ohio i wojny secesyjnej, dając inspirujące prezentacje lokalnym grupom. Przez 25 lat zasiadał w radzie dyrektorów Riverside Cemetery. Pełniąc służbę w Radzie Dyrektorów Streetscapes odegrał kluczową rolę w założeniu Peterson Park.

Był autorem / redaktorem The Riverside Review: To, co zaczęło się od krótkiej wiadomości do kilku przyjaciół w 2001 roku, przerodziło się w miesięcznik, który stał się stroną internetową w 2010 roku. Historie te można obejrzeć na stronie www.Riversidecemeterjournal.com.

READ  Gopher Athletics: Week in Review (9-15)

Ted zostawia swoją kochającą żonę liczącą prawie 68 lat, Kitty Heineman; jego dzieci Pat (John), Scott (Judee), Roger (Consuelo) i David; jego wnuki Daniel (Julia), Andrew, Katherine (Daniel) i Grant; jego dwóch prawnuków Gabriel i Wilson; Siostrzenice i siostrzeńcy; i wielu drogich przyjaciół. Będzie mu bardzo brakowało wszystkich, którzy go znali i kochali.

Nie będzie pogrzebu. Rodzina planuje świętowanie życia Teda latem 2021 roku.

Pamiątkowe darowizny można przekazać Polskiemu Towarzystwu Historycznemu, PO Box 5052, Poland, OH 44514

Aranżacje pochodzą z domu pogrzebowego Cunningham-Becker w Polsce. Kondolencje można przesyłać na stronę www.beckerobits.com.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *