Connect with us

Sport

Dziewięcioletni chłopiec „zabity piorunem” nazywał się Jordan Banks

Published

on

9-letni Jordan Banks zmarł po podobnym uderzeniu pioruna na boisku piłkarskim w Blackpool. (Osiągnąć)

Chłopiec, który zmarł po tym, jak podczas gry w piłkę najwyraźniej uderzył piorun, został nazwany „inspiracją”.

9-letni Jordan Banks grał w klubie Spirit of Youth Junior Football Club w Blackpool w Lancashire we wtorek wieczorem, kiedy miał miejsce incydent.

Młodzieniec trafił do szpitala we wtorek krótko po 17:00 z „poważnymi obrażeniami” spowodowanymi przez Common Edge Playing Fields, ale wkrótce zmarł, jak potwierdziła policja w Blackpool.

Funkcjonariusze uważają, że uderzył go piorun, chociaż dochodzenie nadal trwa.

Na boisku pozostawiono szczere wyrazy uznania, takie jak kwiaty, koszulki piłkarskie i wiadomości, a wyrazy uznania dla młodzieży pojawiły się również w mediach społecznościowych.

Hołd został złożony Jordanowi Banksowi na boisku, gdzie najwyraźniej uderzył go piorun.  (Osiągnąć)

Hołd został złożony Jordanowi Banksowi na boisku, gdzie najwyraźniej uderzył go piorun. (Osiągnąć)

JFC Spirit of Youth powiedział w oświadczeniu: „Z wielkim żalem musimy przekazać wiadomość, że młody człowiek, którego dziś wieczorem uderzył piorun, zmarł niestety.

„Tragiczny incydent wydarzył się na naszym macierzystym stadionie na Common Edge Playing Fields, ale nie podczas treningu klubowego.

„Jako klub jesteśmy załamani i składamy najgłębsze kondolencje rodzinie chłopca.

„Duch młodości to rodzina, a my jesteśmy zakotwiczeni w lokalnej społeczności. Zapewnimy wszelkie potrzebne wsparcie zarówno rodzinie, jak i tym, którzy byli z nią w tym czasie”.

Jordan, jedno z trojga dzieci, był uczniem Szkoły Podstawowej Stanley w Blackpool.

Na początku tego roku kibic Liverpoolu otrzymał specjalną wiadomość od jednego ze swoich ulubionych graczy, Jamesa Milnera, po przebiegnięciu maratonu na cześć bliskiego krewnego, który popełnił samobójstwo w 2018 roku.

Klub piłkarski Clifton Rangers Junior Football Club poniżej 9 lat, w którym grał Jordan, opisał go jako „inspirację dla każdego, kogo spotkał”.

Rzecznik Clifton Rangers JFC powiedział: „Jordan, nasze pszczoły U9, zmarły tragicznie zeszłej nocy, robiąc to, co kochał.

READ  Anthony C. Pożar 1943-2021 | Wiadomości, sport, praca
Do incydentu doszło na Common Edge Playing Fields w Blackpool.  (Google)

Do incydentu doszło na Common Edge Playing Fields w Blackpool. (Google)

„Jordan był lśniącym światłem i inspiracją dla każdego, kogo spotkał. Silnym, zdeterminowanym i odważnym młodym mężczyzną, za którym wszyscy tęsknią.

„Świat naprawdę stracił niezwykłego młodego człowieka, który zrobił tak wiele dobrego w swojej społeczności”.

Detektyw z Departamentu Policji w Lancashire Nick Connaughton powiedział: „To naprawdę druzgocący incydent, a nasze myśli kierują się całym sercem z rodziną i przyjaciółmi chłopca, który zmarł w tym bardzo smutnym i bolesnym czasie”.

Każdy, kto posiada informacje o zdarzeniu lub był świadkiem zdarzenia i jeszcze nie rozmawiał z policją, proszony jest o kontakt pod numerem 101, cytując zapis 1169 z 11 maja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.