Connect with us

Sport

Dzięki nowym inwestycjom West Ham United zyskuje coraz większe wpływy w Czechach

Published

on

West Ham United zyskał w tym tygodniu więcej czeskich wpływów, kiedy miliarder Daniel Gretinsky kupił 27 procent udziałów w klubie piłkarskim. Ten krok następuje po obecności trzech reprezentantów Czech w sztabie pierwszego zespołu klubu.

Credinski jest obecnie właścicielem najlepszego zespołu Sporta Brock w swojej ojczyźnie, więc nie jest mu obcy biznes w świecie futbolu, ale jego udział w West Ham United to jego pierwszy krok do pierwszej piątki lig na świecie.

Chociaż była to jego pierwsza próba w angielskim futbolu, nie była to jego pierwsza firma w Wielkiej Brytanii, ponieważ ma udziały w Royal Mail i Chainsbury.

Podobno porozumienie ma doprowadzić do pełnego przejęcia klubu po bliżej nieokreślonym czasie. Pierwotnie zakupione akcje przez PlayAmo Kasyno były dla klubu warte od 600 do 700 milionów.

Jeśli transakcja zostanie w pełni przejęta, zakończy to dziesięć lat Davida Golda i Davida Sullivana, mimo że jest jeszcze daleko. 

W ciągu kilku dni od zgody czeskiego miliardera na zakup dużego pakietu akcji West Ham United może to doprowadzić do pełnego przejęcia.

Ten ruch jeszcze bardziej rozszerza czeski młot uderzeniowy w drużynie graczy Thomasa Sooseka, Vladimira Koufala, obaj startujący po 11, i Alexa Kralla. Cała trójka to międzynarodowi gracze z Czech i silni członkowie drużyny.

West Ham pokonał Aston Villę 4:1 na boisku i zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce Premier League. Podopieczni Davida Moyesa wykazali się dobrym zdrowiem, pokonując rywali o trzy punkty przed Manchesterem United, który zajął piąte miejsce na Villa Park.

Zmiana modelu właścicielskiego nie będzie miała jak dotąd żadnego wpływu na boisko, ale może doprowadzić do znacznych inwestycji w nadchodzących latach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.