Connect with us

Sport

Dwukrotny mistrz olimpijski Sushil Kumar wycofuje się z mistrzostw kraju

Published

on

Dwa razy olimpijski Medalista Sushil Kumar się wylogował Krajowe mistrzostwa w zapasach w piątek z powodu problemów ze sprawnością.

Sushil, który zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i srebrny na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku, miał nadzieję, że będzie wystarczająco sprawny i podejmie rywalizację, aby zapewnić sobie miejsce na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zapaśnik-weteran nie był również częścią 64.Mistrzostw Krajowych Seniorów w 2019 roku.

„Nie jestem w formie, więc zdecydowałem się wycofać z turnieju” – powiedział Sushil Trybuna.

„Najlepiej byłoby, gdyby zajęłoby mi półtora miesiąca szkolenia, aby móc w nim uczestniczyć, ale ponieważ mnie tam nie ma, nie ma sensu po prostu uczestniczyć” – dodał.

Sushil Kumar, który wrócił na matę po porażce na Igrzyskach Azjatyckich 2018, mógł wytrzymać tylko 90 sekund

Wyeliminowany z mistrzostw kraju, Sushil będzie również oznaczał, że jego wyczekiwana walka z Narsinghem Yadavem o wadze 74 kg nie odbędzie się.

Zdobywca nagrody Padma Shri odrzucił pogłoski o przejściu na emeryturę na początku tego roku w wywiadzie dla Olympic Channel.

„Moim głównym celem są kwalifikacje do igrzysk olimpijskich i dopiero wtedy zaplanuję inne rzeczy” – powiedział.

Ostatni wielki występ 37-latka miał miejsce o godz Igrzyska Wspólnoty Narodów 2018 na Złotym Wybrzeżu, gdzie zdobył złoty medal w kategorii zapasów do 74 kg w stylu dowolnym.

Premier zapaśnicy i Igrzyska Olimpijskie w Tokio Medalista Bajrang Punia, który obecnie trenuje w Michigan w USA, również nie zaliczy Nationals.

Vinesh Phogat opuści również zawody narodowe, ponieważ będzie trenować na Węgrzech iw Polsce. Jej 40-dniowy zgrupowanie zostało w piątek zatwierdzone przez Ministerstwo Sportu.

Zawody reprezentacji mężczyzn w stylu dowolnym odbędą się 23 stycznia w Noida, a zawody grecko-rzymskie w lutym w Pendżabie. W międzyczasie od 30 do 31 stycznia w Agrze odbędą się imprezy narodowe kobiet.

READ  Światowa klasa Lewandowskiego. Oceny gry Bayern - Hertha
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *