Connect with us

Sport

DTM Nürburgring: Robert Kubica z tyłu. Wyniki wyścigu w sobotę

Published

on

Tydzień temu Kubica zdobył swój pierwszy punkt w serii DTM. Po 10. miejscu w sobotę następnego dnia, w niedzielę zajęło 14. miejsce. Przed zawodami na torze Nürburgring polscy kibice liczyli na powrót w wyznaczone miejsce. Jednak Kubica robił średnio treningi w piątek. Najpierw zajął 13. miejsce, a potem dwa miejsca mniej.

W sobotnich kwalifikacjach faworytem był Nico Mueller. Jednak Rene Rast szybko objął prowadzenie, a za nim Sheldon van der Linde. Pierwsze kilka okrążeń nie było dla Kubicy dobrych. Polak unosił się między 11. a 15. miejscem, przedostatnim. Po chwili do ścisłej czołówki dołączył wspomniany Müller. Po dwóch rundach pomiarowych kierowcy zjechali z trasy. W tym momencie Kubica stracił do najlepszego 1,492 sekundy.

Końcówka przyniosła wiele zmian. Kubica pozostał na przedostatnim miejscu. Jednak Müller wygrał kwalifikacje i wyprzedził Rene Rastę na „Final Straight”. Trzeci Robin Frijns z Holandii. Polak wyprzedził tylko Fabio Scherera ze Szwajcarii.

Polak nie wystartował jednak w wyścigu o 15. miejsce. Jonathan Aberdein zboczył z toru w kwalifikacjach, samochód musiał zostać poprawiony i ruszył z depot. Tuż po starcie wyścigu Polak spadł jednak na przedostatnie miejsce przed Fabio Schererem. Szwajcarzy nieustannie naciskali na Kubicę, a Kraków liczył na nadrobienie straty z Harrisonem Neweyem.

W pewnym momencie musiał jednak zrezygnować z pościgu za Brytyjczykami i po kolejnym nieudanym pit stopie w tym sezonie musiał porzucić marzenia o awansie z ostatniego miejsca. Scherer równie długo odwiedzał mechaników (ok. 12 sekund), ale z polskiego punktu widzenia nic nie zmienił. Porażka ze Schererem tylko wzrosła i ostatecznie Kubica stracił prawie 21 sekund z przedostatnim kierowcą.

Zwyciężył Nico Mueller, który startował z pole position. Lider w klasyfikacji generalnej zwyciężył po raz czwarty w tym sezonie. Rene Rast zajął drugie miejsce, a Marco Wittmann stanął na podium.

READ  Wyścig o mistrzostwo świata trwa: 8 dni, 75 meczów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.