Connect with us

Sport

„Doskonały tydzień dla nas” – Adam Yates zdobywa tytuł w klasyfikacji generalnej we francuskojęzycznej Szwajcarii

Published

on

„Doskonały tydzień dla nas” – Adam Yates zdobywa tytuł w klasyfikacji generalnej we francuskojęzycznej Szwajcarii

Adam Yates świętuje zwycięstwo Romandie w Genewie

Adam Yates zapewnił sobie pierwszy tytuł w klasyfikacji generalnej od czasu dołączenia do UAE Team Emirates w tym sezonie, kiedy bezpiecznie ukończył ostatni etap Tour de Romandie, który zakończył się sprintem grupowym wygranym przez Fernando Gavirię z Movistar. 30-letni Brytyjczyk, który przeniósł się do żółtej koszulki dzięki zwycięstwu w sobotnim etapie królowej do stacji narciarskiej Thyon 2000, ukończył 19 sekund przed kolegą z drużyny Gavirii, Matteo Jorgensonem, a trzeci był Damiano Caruso ze zwycięskiego Bahrajnu i obiecujący 20 – letni Brytyjczyk Max Poole (Team DSM) na czwartym miejscu.

„Dzięki chłopakom doskonale kontrolowali dzisiejszy wyścig”, powiedział Yates, który zadebiutował w szwajcarskim wyścigu etapowym i żartował, że jest zachwycony ukończeniem go ze 100% rekordem zwycięstw. „To był dla nas idealny tydzień z dwoma zwycięstwami etapowymi i zwycięstwem w klasyfikacji generalnej, więc nie możemy prosić o wiele więcej” – dodał. Jego górski triumf nastąpił dzień po tym, jak jego kolega z drużyny Juan Ayuso był najszybszy w jeździe na czas na 19 km.

Romandie był pierwszym występem Yatesa w zawodach od marca w Volta a Catalunya, gdzie kontuzje odniesione w wypadku w dniu otwarcia uniemożliwiły mu powrót. „Zwycięstwo tutaj było planem po krótkiej przerwie, którą musiałem odzyskać po upadku w Katalonii” – powiedział himalaista z ZEA. „Wiedzieliśmy, że nadchodzi wielki górski dzień, w którym mogę wygrać. Łatwiej powiedzieć niż zrobić i znacznie trudniej złożyć wszystkie elementy w całość, ale w końcu nam się udało”.

Yates skupi się teraz na przygotowaniach do Tour de France, gdzie powróci do drugoplanowej roli dwukrotnego mistrza Tadeja Pogačara. „Od czasu do czasu zrobię sobie małą przerwę, a potem może trochę się wspinam, a potem stopniowo poprawimy trochę moją kondycję i mam nadzieję, że będę gotowy na wielki cel, jakim jest Tour de France” – powiedział.

READ  Pudełko. Munguia pokonała Johnsona. Straszna kontuzja boksera

Gaviria, który ma roczną umowę z Movistarem po opuszczeniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich poza sezonem, odniósł drugie zwycięstwo dla hiszpańskiej drużyny sprytnym sprintem. Na 300 metrów przed końcem Kolumbijczyk przyspieszył do przodu w zamaszystym prawym zakręcie i wyszedł z wyraźnym prowadzeniem. Zwycięstwo, jego pierwsze w wyścigu WorldTour od Tour of Poland 2021, zapewniło mu 51 zwycięstw w karierze, zrównując się z Nairo Quintaną jako czołowym zwycięzcą wszechczasów Kolumbii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *