Connect with us

Sport

Dolores R. Romeo 1930-2023 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Dolores R. Romeo 1930-2023 |  Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Dolores R. Romeo, lat 93, przez całe życie mieszkanka Struthers, zmarła w poniedziałek 20 listopada 2023 roku w Hospicjum Valley-Hospice House, w otoczeniu kochającej rodziny.

Dolores, znana rodzinie i przyjaciołom jako „Lambie”, urodziła się 26 stycznia 1930 roku w Youngstown jako córka zmarłego Henry’ego i Velmy McCurdy Landgraff.

W 1948 roku ukończyła Liceum Struthers.

Dolores przez kilka lat pracowała jako księgowa w Youngstown Sheet & Tube, a później przez ponad 20 lat w Men-Guer Chrysler-Plymouth w Struthers, aż do przejścia na emeryturę w 1993 r.

Była dumną członkinią Kościoła Prezbiteriańskiego Struthers, obecnie znanego jako Kościół Struthers Parkside, gdzie przez kilka lat służyła jako diakon, członkini klasy szkółki niedzielnej i dyrektorka szkoły niedzielnej.

Dolores miała wiele zainteresowań. Lubiła grać w karty i przez lata należała do kilku różnych klubów karcianych. Lubiła grać w kręgle, a później była członkinią Kobiecej Ligi Bocce Towarzystwa Matki Bożej z Góry Karmel w Lowellville. Uwielbiała pikować i była członkinią gildii Where the Corners Meet Quilt w New Wilmington w Pensylwanii. Co tydzień szyła także z grupą Kościoła Metodystycznego Struthers. Dolores była dumna ze swojego rzemiosła i ręcznie pikowała dziesiątki pięknych kołder, aby podarować je swojej rodzinie. Lubiła także być członkinią grupy Seniorów w Lowellville, gdzie pełniła nawet funkcję prezesa klubu.

Dolores była oddaną żoną, matką i babcią. Była bardzo aktywna w życiu swoich wnuków i uwielbiała angażować się w ich grupy 4-H i wydarzenia sportowe. Jej rodzina zawsze z niecierpliwością czekała na jej kuchnię, zwłaszcza na pysznego kurczaka i niedzielny sos. Nie mogła się doczekać częstych wyjazdów do Fort Lauderdale, aby spędzać czas ze swoim synem Jimem. Uwielbiała podróżować ze swoim wnukiem Danielem. Razem odwiedzili wiele wyjątkowych miejsc podczas swoich rejsów i zawsze byli duszą towarzystwa.

Dolores pozostawiła troje dzieci: Reginę Romeo z Polski, Carole Romeo z Lowellville i Jamesa Romeo z Fort Lauderdale na Florydzie; troje wnuków, Paolo Ricottilli z Lowellville, Daniel Ricottilli z Cleveland i Cara (Steve) Susany ze Struthers; troje prawnuków: Benjamin, Caroline i Sofia Susany; brat James Landgraff z Lowellville; szwagierka Beverly Landgraff z Polski oraz kilka siostrzenic i siostrzeńców.

Dolores poprzedziła śmierć swojego męża, z którym żyła od 42 lat, Vincenta Jamesa Romeo, którego poślubiła 14 listopada 1950 r. i który zmarł 2 lutego 1992 r.; dwaj bracia, Henry W. Landgraff II i Robert Landgraff; dwie szwagierki, Carol Landgraff i Beverly Landgraff; i zięć Jerzy Skrbina.

Rodzina i znajomi mogą dzwonić w godzinach od 11:00 do 12:45. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w sobotę, 25 listopada 2023 r. o godzinie 13:00 w kościele Parkside Church, 110 Poland Ave., Struthers, pod przewodnictwem ks. Jamesa Berkebile i ks. Lori Valenzisi.

Rodzina prosi o przekazanie datków materialnych na rzecz Parkside Church, 110 Poland Ave., Struthers, OH 44471 lub na rzecz wybranej przez darczyńcę organizacji charytatywnej ku czci Dolores.

Organizatorem był dom pogrzebowy Davidson-Becker Funeral Home, 11 Spring St., Struthers.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *