Djokovic zajął pierwsze miejsce pod koniec roku

Tenis – ATP Masters 1000 – Paris Masters – Accor Arena, Paryż, Francja – 6 listopada 2021 Serbski Novak Djokovic świętuje zwycięstwo w półfinale z Polakami Hubert Hurkacz REUTERS / Christian Hartmann

PARYŻ, 6 listopada (Reuters) – Novak Djokovic zdobył pierwsze miejsce w światowych rankingach po raz siódmy pod koniec roku, kiedy zapewnił sobie miejsce w finale Paris Masters w sobotę z wynikiem 3-6 6-0 7 -. 6 (5) zwycięstwo nad Hubertem Hurkaczem z Polski.

Najlepiej rozstawiony Serb pokonał chwiejny start w Bercy Arena z przeciwnikiem, który zarezerwował ostatni bilet na finały ATP pod koniec sezonu w piątek, po czym pokonał drugi i pokonał nerwy w trzecim.

Djokovic walczy o szósty tytuł i w niedzielę zmierzy się z Rosjaninem Daniilem Miedwiediewem lub Niemcem Aleksandrem Zverevem.

Djokovic, który musi wygrać finał w Paryżu, aby nie zdobyć tytułu Masters w jednym sezonie po raz pierwszy od 2017 roku, upuścił serw w ósmym meczu, a Hurkacz podążył za zagrywką, by przypieczętować pierwszego seta.

To pobudziło Djokovica do działania, a światowy numer jeden pozwolił przeciwnikowi tylko 11 punktów w drugim secie.

Hurkacz odzyskał panowanie nad sobą w playoffach, ale Djokovic był o krok do przodu i złamał zwycięski forhend, by na koniec długiego rajdu zrobić 3-1.

Następnie zagrał serw, w którym się zakochał, ale Hurkacz wywalczył sobie drogę powrotną do 3-4, uderzając zwycięzcę forhendu w dół linii.

Djokovic zmarnował punkt meczowy 5-4, a remis przekształcił się w playoff, który Hurkacz zdominował, dopóki nie pogrzebał rutynowego forhendu w siatce, dając Djokovicowi prowadzenie 6-5 z kolejnym punktem meczowym.

Polak wykonał cięcie szerokiego bekhendu, co pozwoliło Djokovicowi zbliżyć się do 37. rekordowego zwycięstwa w Masters.

Zarówno on, jak i Rafael Nadal mają po 36 tytułów każdy.