Connect with us

Zabawa

Dawid Ogrodnik kocha, kradnie i szanuje jako PRL King of Escape w obiecującym teaserze „Najmro”

Published

on

Dawid Ogrodnik kocha, kradnie i szanuje jako PRL King of Escape w obiecującym teaserze „Najmro”

„Najmro i jego gang pracują nad Peweksami, aby żyć kolorowo w czasach, gdy wszystko było szare i zakazane. Przede wszystkim kocha wolność i zabawę. Niespodziewanie na drodze stanie mu kobieta, która ukradnie mu serce. zdecyduje się zmienić tylko dla niej ”. czy będzie w stanie to zrobić? „- czytamy w oficjalnym opisie kinematografia. Fani kina już zacierają ręce i chwalą hollywoodzki klimat „Najmro”, którego przedsmak poznaliśmy w premierowym teaserze.

Zobacz też: Tak wygląda Dawid Ogrodnik jak Adam Bielecki. Na Broad Peak aktorzy pracowali nad 5000. m nad poziomem morza >>

„Najmro” czy „Wilk z Wall Street” po polsku?

Choć trudno w to uwierzyć, a takie osiągnięcia byłyby po prostu niemożliwe w dzisiejszym świecie, Najmro nie tylko przewodził milicji podczas pościgów samochodowych i zasadzek. Jednym z jego najbardziej znanych ekscesów była ucieczka z więzienia. Członkowie gangu wykopali kilkadziesiąt metrów, a najsłynniejszy zbrodniarz PRL podczas pobytu na podwórzu dosłownie zatopił się pod ziemią i żaden ślad po nim nie zaginął.

– Chcieliśmy zbudować postać głównego bohatera w podobnym duchu, jak w „Wilku z Wall Street” czy w „Złap mnie, jeśli potrafisz” – powiedział reżyser Mateusz Rakowicz. – Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii Najmrodzkiego. Dodaliśmy wydarzenia do najciekawszych faktów z jego życia, które ukształtowały rzeczywistość filmu – dodał.

„Najmro” to debiut Mateusza Rakowicza, absolwenta Szkoły Wajdy. Był współreżyserem „Stacji Warszawa” oraz filmów krótkometrażowych „Romantik” i „Latarnik”. Pracował również nad planami teledysków, m.in. Ani Dąbrowska, ani Pezet. Rakowicz jest także współautorem scenariusza – napisał go wraz z Łukaszem M. Maciejewskim. Autorem zdjęć jest Jacek Podgórski, a za muzykę Andrzej Smolik.

Oprócz Dawida Ogrodnika, dla którego to kolejna rola prawdziwej postaci, byli między innymi Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak, Olga Boładź, Masza Wągrocka i Sandra Drzymalska. Jak pokazuje zwiastun, premiera „Najmro” nastąpi „po pandemii” – dystrybutor podaje dokładną datę 15 stycznia 2021 roku.

READ  SkyShowtime zatrudnia byłego dyrektora Netflix, Mayne’a, na stanowisko regionalnego dyrektora ds. treści w Iberii | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *