Davis-Woodhall zdobywa pierwszy medal mistrzowski na Mistrzostwach Świata IAAF

BUDAPESZT – Tara Davis-Woodhall zdobyła srebrny medal reprezentujący USA na Mistrzostwach Świata IAAF 2023 w skoku w dal, oddając swój pierwszy okrągły skok na odległość 6,91 metra.

Drugie miejsce Davisa-Woodhalla jest najlepsze wśród skoczków w dal (skok w dal, skok wzwyż lub trójskok) na igrzyskach olimpijskich lub mistrzostwach świata, odkąd Marquise Goodwin zdobyła srebro na Igrzyskach Panamerykańskich w 2015 roku.

Davis-Woodhall objęła prowadzenie po swoim pierwszym skoku na odległość 6,91 m, ale spadła na drugie miejsce po drugiej próbie Ivany Vulety na 7,05 m. Vuleta z Serbii wygrała później w swojej piątej próbie, pokonując najlepszy na świecie skok na 7,14 m.

Mistrz NCAA 2023 w skoku w dal na świeżym powietrzu Akelia Smith Jamajka zajęła 11cz swoim występem w drugiej serii na 6,49 m.

na trasie, Julian Alfred kontynuowała swój dominujący sezon w biegu na 100 metrów, wygrywając pierwszy bieg z czasem 10,99. Czas St. Lucian był trzecim najszybszym czasem dnia za Sha’Carri Richardson z USA (10,92) i Ewą Swobodą z Polski (10,98).

Półfinał biegu na 100 metrów zaplanowano na poniedziałek o godzinie 13:35 czasu polskiego. Alfred ma biec w biegu 3 i będzie biegł w pasie 5.

Irlandii Rhasidat Adeleke łatwo opanował bieg 5 z czasem 50,80. Była jedyną zawodniczką w swoim biegu, która przebiegła poniżej 51 sekund. Adeleke, mistrzyni NCAA 2023 na 400 m na świeżym powietrzu, pobiegnie na torze 5 w pierwszym meczu półfinałowym o 14:12.

Jonathana Jonesa zakończył sezon na 400 metrów mężczyzn, zajmując siódme miejsce w swoim biegu z czasem 46,03 dla Barbadosu.

Reprezentantka USA Elena Bruckner zdobyła swoje pierwsze duże mistrzostwo w rzucie dyskiem kobiet i zakończyła bieg rzutem na odległość 55,94 m.