Dania oszałamia Francję w Paryżu, Holandia zdobyła cztery bramki po Belgii – podsumowanie Ligi Narodów | wiadomości piłkarskie

Dania oszałamia Francję w Paryżu, Holandia zdobyła cztery bramki po Belgii – podsumowanie Ligi Narodów |  wiadomości piłkarskie

Andreas Cornelius zszedł z ławki i strzelił dwa gole, gdy Dania odpadła 2:1 z broniącą tytułu mistrzem Ligi Narodów Francją na Stade de France w piątek wieczorem.

Karim Benzema wykluczył pozycję spalonego w pierwszej połowie, ale nie popełnił błędu w 51. minucie, wcinając się z prawej strony i grając dwa razy z Christopherem Nkunku, po czym minął dwóch innych duńskich obrońców i wystrzelił do Francji, aby doprowadzić ołów.

Dania była pod presją przez większą część drugiej połowy, ale wyrównała dzięki rezerwowemu Corneliusowi, kiedy zwinnie strzelił z woleja od domu Pierre’a Hojbjerga i przełamał pułapkę ofsajdową, by strzelić zwycięskiego gola w 88. minucie.

Obrazek:
Duńscy gracze świętują zwycięstwo w Paryżu

Francja pojedzie do Chorwacji na kolejny mecz w poniedziałek, podczas gdy Dania zagra kolejny mecz wyjazdowy z liderami grup, Austrią, która pokonała Chorwację 3:0 w pierwszym meczu.

W innym miejscu w Lidze Narodów Memphis Depay zdobył podwójną bramkę jako Holandia zakończył 25 lat bez powodzenia w walce z sąsiadami Belgia ze zwycięstwem 4-1 nad gospodarzami w Lidze Narodów w Brukseli.

Holendrzy świętują po golu
Obrazek:

Steven Bergwijn i Denzel Dumfries zdobyli pozostałe dwa gole, gdy Holendrzy pobili prawie sześcioletni niepokonany rekord u siebie Belgii, co było znaczącym zwrotem dla drużyny, która przez trzy lata zajmowała czołowe miejsca w rankingach FIFA, zanim niedawno została usunięta z boiska.

Bergwijn wybił piłkę z pola karnego w 40. minucie, aby dać Holendrom zasłużone prowadzenie w pierwszej połowie, zanim Depay i Dumfries dodali więcej w decydującym występie w drugiej połowie.

Memphis Depay z Holandii świętuje swoją drugą rocznicę
Obrazek:
Holender Memphis Depay świętuje swoją drugą połówkę

Belgia, która na początku straciła Romelu Lukaku z powodu kontuzji, strzeliła gola pocieszenia trzy minuty po doliczonym czasie gry przez Michy Batshuayi, ale była mocno eksponowana z tyłu, a wynik będzie poważnym niepowodzeniem w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w tym roku.

Kadencja Ralfa Rangnicka trwa teraz jako AustriaNowy trener z perfekcyjnie wystartował w mrugnięciu Chorwacja 3-0 w meczu otwarcia nowego sezonu Ligi Narodów.

Bramki Marko Arnautovica, Michaela Gregoritscha i Marcela Sabitzera pomogły Austrii wspiąć się na szczyt grupy pierwszej w Lidze A po tym, jak Dania wygrała 2:1 na wyjeździe z Francją w drugim meczu.

Ralf Rangnick prowadzi swój pierwszy mecz w Austrii
Obrazek:

Austria objęła prowadzenie tuż przed przerwą wbrew płynności gry, kiedy Arnautovic w pojedynkę przemknął obok obrońców i strzelił strzałem z krawędzi pola karnego w prawy dolny róg.

Rezerwowy Gregoritsch podwoił prowadzenie Austriaków w 54. minucie dzięki doskonałemu kontaktowi z piłką, a Sabitzer zwiększył go do 3:0 trzy minuty później.

Pomocnik Ivan Perisic, młody gwiazdor Josko Gvardiol i obrońca Sime Vrsaljko byli niedostępni dla trenera Zlatko Dalica z powodu kontuzji, ponieważ Chorwacja poniosła pierwszą porażkę od EURO 2020 w czerwcu ubiegłego roku.

Austria, która przegrała kwalifikacje do Mistrzostw Świata, nie miała Davida Alaby, który nie pojechał z drużyną po wygraniu Ligi Mistrzów z Realem Madryt w zeszłym tygodniu.

W pozostałych dwóch grach wieczoru Moldova wygrał 2-0 Liechtenstein podczas gdy 19-letni Tomas Susłow strzelił jedynego gola w meczu Słowacja z powodzeniem startował w Lidze Narodów Białoruś.

Wcześniej, Kazachstan miał świetny start w grupie C3, gdy Abat Aymbetov strzelił dwa gole w drugiej połowie, aby zapewnić sobie zwycięstwo 2:0 u siebie Azerbejdżan.

Łotwa Napastnik Roberts Uldrikis również strzelił dwa gole w każdej połowie, gdy jego drużyna wygrała otwierającą grupę D1 Andora w Rydze, gdzie spóźniony rzut karny Janisa Ikaunieksa przypieczętował zwycięstwo 3:0.

Co dalej?

W kolejnej rundzie Belgia gości Polskę w drugiej grupie A4 Ligi Narodów w środę 8 czerwca o 19:45, podczas gdy Holandia zmierzy się z Walią w Cardiff o 19:45 tego samego wieczoru.