Czterech największych kolekcjonerów zostanie zakwaterowanych w Doha

10.11.2021; Indian Wells, Kalifornia, Stany Zjednoczone; Denis Shapovalov (CAN) reaguje po zdobyciu punktu przeciwko Aslanowi Karatsevowi (RUS) podczas meczu trzeciej rundy na BNP Paribas Open w Indian Wells Tennis Garden. Obowiązkowe źródło: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Kanadyjczyk Denis Shapovalov pokonał w środę słowackiego Alexa Molcana 6:4, 6:0 i poprowadził paradę najlepszych graczy do ćwierćfinału katarskiego ExxonMobil Open w Doha w Katarze.

Zajęło Shapovalovowi zaledwie 53 minuty, aby wykończyć Molcana i ruszyć do przodu. Shapovalov zmierzy się z Francuzem Arthurem Rinderknechem, który pokonał zajmującego 7. miejsce Aleksandra Bublika z Kazachstanu 6-7 (5), 6-1, 6-4 w dwie godziny i cztery minuty.

Wicemistrz Hiszpanii Robert Bautista Agut pokonał Brytyjczyka Andy’ego Murraya 6-0, 1-1: nr 3 z Gruzji Nikoloz Basilashvili pokonał szczęśliwego przegranego Szwecję Eliasa Ymera 6:4, 7:5 i czwartego Marina Cilica. znalazł się w czterech najlepszych rozstawionych drużynach, pokonując Botica van de Zandschulpa z Holandii 6:3, 7:5.

Piąty rozstawiony Daniel Evans przegrał w trzech setach z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną. Numer 6 Karen Chaczanow z Rosji awansował, podobnie jak Marton Fucsovics z Węgier.

Otwórz 13 Prowansja

Wicemistrz Rosji Andrey Rublev musiał zebrać się, by pokonać Richarda Gasqueta z Francji 4-6 6-3 7-6(3) w 1/8 finału w Marsylii.

Rublev przegrywał 5:2 w trzecim secie, ale był w stanie odeprzeć zwycięstwo Gasqueta w dwie godziny i 25 minut.

Jego rosyjski rodak, zajmujący czwarte miejsce Aslan Karatsev, wygrał 6:3, 7:6 (1) z Duńczykiem Holger Rune. Zajmujący piąte miejsce Ilya Ivashka z Białorusi pokonał Włocha Stefano Travaglię 6:1, 6:3.

W 1/16 finału Francuz Lucas Pouille pokonał szóstego rozstawionego Tallona Griekspoora z Holandii 7-5, 3-6, 6-1. Rozstawiony z dziewiątego Francuz Benjamin Bonzi pokonał Kamila Majchrzaka 7:6 (1), 6:4.