Connect with us

Zabawa

Czarna passa w drużynie Omega. Zmarł inny członek grupy, Tamás Mihály

Published

on

Tamás Mihály zmarł niecałe trzy dni po Laszlo Benku. Miał 73 lata i od 1967 roku gra w legendarnym węgierskim zespole. On i György Molnár napisali większość piosenek zespołu.

>>> Nie żyje założyciel kultowego zespołu Omega Laszlo Benko miał 77 lat <<

Tamás Mihály nie żyje, basista zespołu Omega miał 73 lata

Omega to jedna z najpopularniejszych węgierskich grup rockowych, która sprzedała ponad 50 milionów albumów na całym świecie. Członkowie zespołu mawiali, że w krajach bloku socjalistycznego odpowiadają zespołom takim jak The Beatles czy The Rolling Stones. Jej największym hitem była legendarna „Girl with Pearl Hair”.

„Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Tamás Mihály: zdobywca nagrody Kossutha i basista Omega, zdobywca nagrody Ferenca Liszta. Był bardzo ważną postacią węgierskiego rocka. skomponował własne utwory sceniczne. Nigdy go nie zapomnimy. ”- czytamy w pożegnalnym wpisie na stronie zespołu.

Tamás Mihály urodził się 24 września 1947 roku w Budapeszcie. Studiował w konserwatorium muzycznym, w którym się specjalizował gra na skrzypcach. Przed dołączeniem do zespołu Omega grał w zespołach Scampolo i Non-Stop. Początkowo komponował tylko piosenki dla Omegi, ale po roku został pełnoprawnym członkiem zespołu – jako jeden z nielicznych przeszedł formalne szkolenie muzyczne.

Pomijając fakt, że Mihály grał na basie i komponował piosenki dla Omegi, jego głos można usłyszeć głównie na anglojęzycznym albumie „Omega Red Star from Hungary”, gdyż wokalista János Kóbor nie mógł podróżować do Anglii, gdzie nagrano niektóre kompozycje . W 1983 roku wydał solowy album „Synthesizer Magic”, który zawierał kompozycje Ryszarda Wagnera i Franza Liszta w opracowaniu na syntezator. Był także autorem muzyki do musicalu „56 kropli krwi”, powstałego z okazji 50. rocznicy wybuchu rewolucji węgierskiej w 1956 roku.

READ  Nowicjusz w Orillii, znajdujący sposób, by wyrobić sobie markę w czasie pandemii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *