Connect with us

Zabawa

„Cobra Kai” sezon 3: Czy William Żabka był nominowany do Oscara? Ta kategoria z pewnością Cię zaskoczy

Published

on

Sezon 3 „Cobra Kai”, amerykańskiego serialu komediodramatycznego poświęconego sztukom walki, opartego na serialu „Karate Kid”, opowiada o aktorze i artyście sztuk walki Williama Żabki, postaci Johnny’ego Lawrence’a. Pokaz odbywa się 30 lat po wydarzeniach z Turnieju All Valley Karate w 1984 roku, w którym odnoszący sukcesy Daniel LaRusso (Ralph Macchio) walczy o utrzymanie równowagi w swoim życiu bez przewodnictwa pana Miyagi.

W trzecim sezonie „Cobra Kai” wszyscy potknęli się po brutalnej walce między ich dojo, która pozostawiła Miguela (Xolo Maridueña) w niepewnym stanie. Podczas gdy Daniel szuka odpowiedzi w swojej przeszłości, a Johnny szuka odkupienia, Kreese (Martin Kove) nadal manipuluje swoimi wrażliwymi uczniami własną wizją dominacji. Stawką będzie dusza doliny, a los każdego ucznia i sensei będzie ważył.

Żabka jako aktor zasłynął jako rola w filmach „The Karate Kid” i „Cobra Kai”. W rzeczywistości był nominowany do nagrody Young Artist w 1985 roku w kategorii „Najlepszy młody aktor drugoplanowy w musicalu, komedii, przygodzie lub dramacie” za film Karate Kid. Zagrał także powracającą rolę Scotta McCalla w „The Equalizer”. Do bardziej znanych ról filmowych Żabki należą: „Wehikuł czasu w wannie”, „Gdzie rośnie nadzieja”, „Ciasto: historia ślubu” i wiele innych.

Ale ma więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać. Żabka to nie tylko aktor, ale także scenarzysta, reżyser i producent. W rzeczywistości był nawet nominowany do Oscara! „Most”, czeski film z 2003 roku w reżyserii Bobby’ego Garabediana, napisany i wyprodukowany przez Garabediana i Żabkę, otrzymał nominację do Oscara w 2004 roku w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy Live Action. Film opowiada o jedynym czeskim ojcu, który ma swojego ośmioletniego syna, który pracuje z nim na moście kolejowym, gdzie pełni funkcję mostowego. Film pokazuje, jak ojciec, grany przez Vladimíra Javorskiego, dokonuje trudnego wyboru: między miłością do syna a obowiązkiem.

READ  Sony potwierdza istnienie testowanej obecnie przepustki wideo PlayStation Plus - TheSixthAxis

W wywiadzie dla Geiera Żabka powiedział o filmie: „To było niesamowite. Zrobiliśmy to w Pradze iw Polsce z europejską obsadą, celowo oddaloną od systemu Hollywood. Chcieliśmy zrobić dzieło sztuki. Wiem, jak to jest nie zdobyć Oscara. Wiem, jak wygląda ten uśmiech i klaskanie, kiedy nie mówią twojego imienia. „

I chociaż nie zdobył nagrody, Żabka powiedział, że gdyby wygrał, powiedziałby na scenie: „Fajnie jest dostać nagrodę za scenariusz i produkcję. Ale ja naprawdę chcę być aktorem. ” Dodał: „A potem chciałem powolny start dźwigu i po prostu go tam przytrzymać”. Właściwie powiedział, że to ulga, że ​​nie wygrał. Powiedział do Vulture’a: „Jest jednak dziwny element ulgi. Ponieważ jest tak wiele osób, którym można podziękować i porozmawiać przed wszystkimi tymi ludźmi. „

Trzeci sezon „Cobra Kai” będzie miał premierę 1 stycznia 2021 roku tylko w serwisie Netflix na całym świecie!

Jeśli masz dla nas reportaż lub historię dotyczącą rozrywki, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7515

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.