Connect with us

Gospodarka

CEMEX uczestniczy w projekcie Via Baltica

Published

onOpublikowany przez
Światowy cement,


CEMEX ogłosił, że weźmie udział w budowie drogi ekspresowej S61 Via Baltica, kluczowego elementu transkontynentalnego szlaku transportowego przez Europę, przynoszącego znaczące korzyści społeczne, gospodarcze i środowiskowe. CEMEX Polska dostarczy cement i beton do budowy nawierzchni 18-kilometrowego odcinka Stawiski-Szczuczyn, łącznie z budową mostów na trasie wraz ze specjalnymi urządzeniami mobilnymi.

„Nasz udział w budowie drogi ekspresowej S61 Via Baltica to kolejny sukces firmy CEMEX w Polsce. Po raz kolejny jesteśmy reprezentowani w jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w Polsce i Europie” – powiedział Sergio Menendez, prezes CEMEX Europe, Middle East, Afryka i Azja. „Naszym głównym celem jest ścisła współpraca z naszymi klientami i dostarczanie rozwiązań, które pomogą im pomyślnie zakończyć projekty”.

Droga ekspresowa S61 łączy Ostrów Mazowiecką z Budziskiem na granicy litewskiej oraz jako część międzynarodowego szlaku Via Baltica, który łączy wschodnioeuropejskie kraje Litwy, Łotwy i Estonii z resztą kontynentu. To ważny szlak w transeuropejskim korytarzu transportowym i jedna z wiodących inwestycji infrastrukturalnych w Polsce.

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.worldcement.com/europe-cis/26022021/cemex-participates-in-via-baltica-project/


READ  Zdaniem polskiego FM Unia Europejska i społeczność euroatlantycka mają wobec Białorusi obowiązek - pierwsza wiadomość
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *