Connect with us

Sport

Cash prosi kolegę z drużyny Aston Villi, Martineza, o przysługę na mundialu

Published

on

Cash prosi kolegę z drużyny Aston Villi, Martineza, o przysługę na mundialu

UMM SALAL, Katar, 19 listopada (Reuters) – Polski obrońca Matty Cash miał specjalną prośbę do kolegów z drużyny Aston Villi i bramkarza Argentyny Emiliano Martineza przed spotkaniem na mundialu: kup mu koszulkę Lionela Messiego.

Koledzy z Premier League, Cash i Martinez, staną się rywalami, gdy Polska zmierzy się z Argentyną w grupie C 30 listopada.

Zapytany, czy był w kontakcie z Martinezem przed turniejem, Cash powiedział dziennikarzom w sobotę: „Żadnych zakładów. Zapytałem go o koszulkę Messiego, jeśli to możliwe.

„Oczywiście, kiedy wychodzimy na boisko, stajemy się rywalami, mimo że jesteśmy kolegami z zespołu w Villi. To kolejny ważny mecz z naprawdę silnym przeciwnikiem”.

W Katarze urodzony w Anglii obrońca Cash zagra swój pierwszy duży turniej z Polską po uzyskaniu obywatelstwa w zeszłym roku.

25-latek, który siedem razy wystąpił w reprezentacji Polski, uzyskał obywatelstwo dzięki matce i dziadkowi.

„Każdy marzy o grze w dużym turnieju, a teraz (na Mistrzostwach Świata) nadszedł czas, który jest naprawdę ekscytujący” – powiedział Cash.

„Bardzo lubię presję i myślę, że gra w Premier League jest presją… Chcę udowodnić, że jestem na największej scenie i teraz jest właściwy czas, aby to zrobić”.

Polska rozpocznie sezon Pucharu Świata we wtorek przeciwko Meksykowi, który Cash określił jako bardzo mocną drużynę.

„Meksyk jest dobry, ale musimy wierzyć, że jesteśmy lepsi” – dodał. „W naszym obozie musimy skupić się na sobie i zrobić to dobrze”.

Reportaż Manasiego Pathaka; Montaż przez Clare Fallon

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Podawana z pizzą, Fofana dostarcza teraz krzyże Pucharu Świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *