Connect with us

Zabawa

Były prezydent Rosji Miedwiediew grozi Polsce „radioaktywnym popiołem”

Published

on

Były prezydent Rosji Miedwiediew grozi Polsce „radioaktywnym popiołem”

Moskwa, 27 maja (IANS/DPA) Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew groził Polsce perspektywą pojawienia się „popiołu radioaktywnego”. Reagował na weekendowe wypowiedzi Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego w sprawie użycia broni nuklearnej.

Sikorski wyjaśnił już brytyjskiemu dziennikowi „The Guardian”, jak USA rzekomo zareagują na użycie przez Rosję broni nuklearnej przeciwko Ukrainie.

„Amerykanie powiedzieli Rosjanom, że jeśli zdetonujecie bombę atomową, zaatakujemy i zniszczymy przy użyciu broni konwencjonalnej wszystkie wasze cele (pozycje) na Ukrainie, nawet jeśli nikt nie zginie” – powiedział gazecie Sikorski.

Miedwiediew odpowiedział na portalu społecznościowym

„Jeśli Amerykanie zaatakują nasze cele, będzie to oznaczać rozpoczęcie wojny światowej. I nawet minister spraw zagranicznych takiego kraju jak Polska powinien to zrozumieć” – napisał w niedzielę wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Prezydent Polski Andrzej Duda zwrócił się z prośbą o stacjonowanie w Polsce taktycznej broni nuklearnej z USA, powiedział Miedwiediew. „Warszawa nie zostanie pominięta i na pewno otrzyma swoją część radioaktywnego popiołu. Czy tego naprawdę chcecie?” – dodał Miedwiediew.

Duda powiedział w kwietniu, że Polska, jeden z największych zwolenników Ukrainy, jest gotowa zaakceptować broń nuklearną NATO jako przeciwwagę dla stacjonowania rosyjskiej taktycznej broni nuklearnej na Białorusi.

Miedwiediew był uważany za kluczową postać liberalnej polityki rosyjskiej podczas swojej prezydentury w latach 2008–2012. Jednak od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę stał się jednym z największych twardogłowych i regularnie broni wojny za pomocą oszczerczych kampanii w sieciach społecznościowych.

Wypowiedzi Sikorskiego najprawdopodobniej będą dotyczyć wydarzeń z końca 2022 roku. Amerykańskie media wielokrotnie donosiły, że kierownictwo w Waszyngtonie odniosło wówczas wrażenie, że Moskwa może przygotowywać się do użycia taktycznej broni nuklearnej na Ukrainie.

READ  UE nakłada kary na firmy produkujące gry wideo za blokowanie sprzedaży transgranicznej

W tym czasie rzekomo dano Kremlowi do zrozumienia, że ​​USA nie odpowiedzą bronią nuklearną, ale innymi potężnymi środkami.

Źródło: IANS

Były prezydent Rosji Miedwiediew grozi Polsce „radioaktywnym popiołem”

Informacje Gopi

Gopi Adusumilli jest programistą. Jest redaktorem SocialNews.XYZ i prezesem AGK Fire Inc.

Lubi projektować strony internetowe, tworzyć aplikacje mobilne i publikować artykuły na temat bieżących wydarzeń z różnych uwierzytelnionych źródeł informacji.

Jeśli chodzi o pisanie, lubi pisać o aktualnej polityce światowej i filmach indyjskich. Jego plany na przyszłość obejmują przekształcenie SocialNews.XYZ w serwis informacyjny, który jest bezstronny i ocenia kogokolwiek.

Można się z nim skontaktować pod adresem [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *