Bundesliga: Zły Lewandowski wraca do Bayernu w wygranym przez Bayern 4:1

Bystry Robert Lewandowski strzelił dwa gole w niedzielnym meczu Bayernu Monachium 4:1 z zajmującym dolne miejsce Greutherem Fürthem w Bundeslidze.

Polski gwiazdor objął prowadzenie w lidze, zdobywając 28 goli w 23 meczach i pomógł Bayernowi powiększyć przewagę do dziewięciu punktów, zanim Borussia Dortmund, która później zajmowała miejsce, gościła Borussię Mönchengladbach.

Jeśli kibice Bayernu oczekiwali reakcji po dwóch meczach bez zwycięstwa – Bayern przegrał 4-2 z nowo awansowanym Bochum przed remisem 1-1 z Salzburgiem w Lidze Mistrzów – musieli poczekać do drugiej połowy.

Kapitan Fürth, Branimir Hrgota, zapewnił konkurencyjnemu outsiderowi prowadzenie w 42. minucie, kiedy jego rzut wolny zdecydowanie odbił Marcela Sabitzera z Bayernu.

Rozzłoszczony porażką Lewandowski został ostrzeżony za reakcję na Hrgotę po tym, jak Polak sfaulował napastnika i powstrzymał kontratak.

W przerwie słychać było nawet gwizdki niezadowolonych kibiców Bayernu.

Rozmowa trenera Bayernu Juliana Nagelsmanna do przerwy przyniosła szybkie rezultaty.

Lewandowski wyrównał zaledwie po minucie drugiej połowy, a Bayern w 61. minucie strzelił samobójczego gola Sebastiana Griesbecka. Griesbeck strzelił także samobójczego gola w ostatnim spotkaniu między zespołami, które Bayern wygrał 3:1.

Max Christiansen trafił w słupek, a Fürth chciał wyrównać, ale Lewandowski przypieczętował zwycięstwo Bayernu strzałem głową z lewego słupka w 82. minucie po tym, jak Niklas Süle skręcił w niebezpieczeństwo, a Lewandowski skierował dwóch obrońców w lewy środek, trafiając w słupek.

Serge Gnabry strzelił czwartego gola w doliczonym czasie gry z Ericiem Maximem Choupo-Moting, który wszedł w przerwie.

READ  Nofar Energy wchodzi na polski rynek energii odnawialnej z dużą inicjatywą

Dortmund był pod presją, aby zachować świeżość w pamięci po meczu z Gladbach po słabej porażce z Rangers w Lidze Europy i przegranej 5:2 u siebie z Bayerem Leverkusen.

Hertha Berlin, zagrożona spadkiem, przywita Lipsk później w niedzielę.