Connect with us

Zabawa

Bitcoin wzrósł o 20% po tym, jak Elon Musk dodał #bitcoin do swojej biografii na Twitterze

Published

on

Bitcoin wzrósł do 20% w piątek po tym, jak Elon Musk dodał hashtag #bitcoin do swojego biografii na Twitterze.

Wirtualna waluta gwałtownie wzrosła około 3:30 rano ET, dodając 5000 USD w ciągu godziny, aby handlować po 37 299 USD. Jest to oparte na danych z witryny branżowej CoinDesk. O 8:00 ET wzrosty wzrosły do ​​około 37653 USD.

Musk dodał #bitcoin do swojej biografii na Twitterze w piątek rano. Wysłał również tajemniczy tweet, w którym powiedział: „Z perspektywy czasu było to nieuniknione”.

To przyczynia się do gwałtownej zmienności na rynkach w tym tygodniu, ponieważ ceny akcji gwałtownie skróconych spółek, takich jak GameStop i AMC, poszybowały w górę dzięki fali inwestorów-amatorów zainspirowanych forum Reddit WallStreetBets.

Inna grupa subreddit, SatoshiStreetBets, skłoniła inwestorów do podniesienia ceny Dogecoin, kryptowaluty inspirowanej popularnym memem „Doge”. Dogecoin wzrósł o 800% w pewnym momencie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Rozwój cen Bitcoin był stosunkowo słaby przed piątkiem. Najcenniejsza kryptowaluta na świecie osiągnęła rekordowy poziom 41 940 USD na początku tego miesiąca, a tydzień później gwałtownie spadła. Właśnie spadł poniżej 30 000 dolarów w zeszłym tygodniu.

Cyfrowa moneta jest nadal o 13% poniżej swojego rekordu wszechczasów, ale od początku roku wynosi około 25%. Bitcoin wzrósł ponad czterokrotnie w ciągu 2020 r., A byki kryptowalut wymieniają zwiększone inwestycje instytucjonalne jako siłę napędową rajdu.

To nie pierwszy raz, kiedy nawyki Muska tweetujące spowodowały wzrost ceny zasobu. Przedsiębiorca ostatnio pomógł przedłużyć wzrost cen akcji GameStop po kilku godzinach we wtorek po tweecie „GameStonk” i połączeniu go ze społecznością WallStreetBets Reddit.

Tymczasem udziały w polskim CD Project wzrosły w czwartek o 12,6% po tym, jak Musk napisał na Twitterze, że polubił grę firmy Cyberpunk 2077.

READ  Dariuszowi Gnatowskiemu nie udało się udzielić długiego wywiadu o piłce nożnej. Chodził na mecze Andrzeja Ivana Footballu

Dodanie Bitcoina przez Muska do jego profilu na Twitterze nastąpiło po wielu spekulacjach na temat tego, czy dyrektor generalny Tesli kupi Bitcoin, czy też doda kryptowalutę do bilansu swojej firmy zajmującej się samochodami elektrycznymi.

Miliarder trafił na pierwsze strony gazet po wymianie informacji na Twitterze z Michaelem Saylor, dyrektorem generalnym firmy MicroStrategy, która pojawiła się w zeszłym miesiącu po tweecie wskazującym, że kusi go kupno Bitcoina.

Wraz z firmą Square, fintechową firmą Jacka Dorseya, MicroStrategy wykorzystała swój własny bilans do zakupu Bitcoin w zeszłym roku.

„Jeśli chcesz wyświadczyć swoim akcjonariuszom przysługę w wysokości 100 miliardów dolarów, zamień bilans TSLA z USD na #BTC” – powiedział Michael Saylor, dyrektor naczelny MicroStrategy.

W odpowiedzi Musk powiedział: “Czy tak duże transakcje są w ogóle możliwe?”

MicroStrategy organizuje w przyszłym tygodniu wydarzenie o nazwie „Bitcoin dla korporacji”. Zapytany przez Morgana Brennera z CNBC, które firmy będą w nim uczestniczyć, Saylor po prostu powiedział, że będzie “tysiące dyrektorów, kierowników i dyrektorów oraz doradców korporacyjnych”.

Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie na początku tego miesiąca po tym, jak gwałtowny wzrost akcji Tesli pomógł jego fortunie przekroczyć fortunę dyrektora generalnego Amazon, Jeffa Bezosa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *