Biado dostarcza w Portoryko

Joeya Villara — Filipińska gwiazda

20.11.2022 | 12:00 w południe

MANILA, Filipiny – Carlo Biado pokonał Daniela Maciola z Polski 2:0 (4:1, 4:3) i zdobył wczoraj tytuł mistrza World 10-Ball Predator Pro Billiards Series w Puerto Rico.

39-letni były mistrz świata pozostał niepokonany po tym, jak przegrał w rundzie pucharowej z rodakiem Johanem Chua, Tajwańczykiem Ko Ping Chungiem, Wenezuelczykiem Jesusem Atencio i mistrzem świata w 10 piłek z 2021 roku, Eklentem Kacim, Albanią.

Były pomocnik klubu golfowego Villamor Airbase zaatakował w fazie grupowej także Barta Czapalę z Polski, Yukio Akagariyamę z Japonii i Ralfa Soqueta z Niemiec.

Za swój występ Biado zgarnął najwyższą kwotę, wycenioną na 25 000 $, czyli fajne 1,4 miliona pesos.

Było to jego pierwsze zwycięstwo w Tour de France od czasu, gdy poprowadził filipińską drużynę, złożoną również z Chua i Rubilen Amit, do mistrzostwa świata w Klagenfurcie w Austrii we wrześniu ubiegłego roku.

Zrekompensowało to również kolejny filipiński zakład, drugie miejsce Chezki Centeno w kategorii kobiet po przegranej z Tzu Chein Wei z Taipei.

Biado będzie miał nadzieję, że przeniesie impet ze swojej ostatniej wygranej do jutrzejszego turnieju Puerto Rico World 8-Ball.