Bangladesz świetnie rozpoczął mecz otwarcia z Polską

Dwukrotni mistrzowie i gospodarze, Bangladesz, świetnie wystartowali w 12-narodowym Międzynarodowym Turnieju Kabaddi 2023 Bangabandhu Cup, pokonując Polskę 50:22 w poniedziałkowym meczu otwarcia na stadionie siatkówki.

Minister informacji i radiofonii i telewizji Dr. Poseł Muhammad Hasan Mahmud otworzył w poniedziałkowe popołudnie trzecią edycję spotkania jako główny gość uroczystej gali na stadionie siatkówki przylegającym do stadionu Kabaddi w stołecznej dzielnicy Paltan.

Kulturalna prezentacja ceremonii otwarcia, która odzwierciedla tradycje i kultury wszystkich 12 uczestniczących krajów, została wysoko oceniona przez wyprzedaną publiczność na stadionie.

Sesji otwierającej przewodniczył Prezydent Federacji Bangladeszu Kabaddi (BKF) i Generalny Inspektor Policji (IGP) Chowdhury Abdullah Al Mamun.

Sekretarz generalny BKF i dodatkowy IGP Habibur Rahman oraz wspólny sekretarz BKF policji i dodatkowy DIG Gazi Mozammel Huq byli również obecni na wydarzeniu zorganizowanym przez Bangladesh Kabaddi Federation.

W poniedziałkowym otwarciu turnieju Bangladesz rozpoczął swoją misję zdobycia hat-tricka od stylowego zwycięstwa nad europejską drużyną Polska 50:22, pomimo przegrywania 11:14 w pierwszej połowie.

Ale drużyna Bangladeszu, prowadzona przez Tuhina Tarafdera, zreorganizowała się w drugiej połowie i zdobyła 36 punktów, aby wygodnie wygrać mecz.

Kapitan Bangladeszu, Tuhin Tarafder, został wybrany zawodnikiem meczu i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 Tk.

Rekordowe 12 dwanaście krajów – Anglia i Polska z Europy, Argentyna z Ameryki Łacińskiej, Kenia z Afryki, Malezja, Indonezja, Tajlandia i Chińskie Tajpej z Azji Południowo-Wschodniej, Sri Lanka, Nepal i Bangladesz z Azji Południowej oraz Irak z Azji Środkowo-Wschodniej – zajmuje uczestniczyć w ciągu ośmiu dni

Pierwsza edycja odbyła się z udziałem pięciu drużyn, a druga w ubiegłym roku z udziałem ośmiu drużyn.

Uczestniczące drużyny to:

Grupa A – Bangladesz, Irak, Nepal, Anglia, Argentyna i Polska

Grupa B – Kenia, Sri Lanka, Malezja, Indonezja, Tajlandia i Chińskie Tajpej.

READ  Wyniki Wimbledonu 2023: Iga Świątek wygrywa otwieracz, Jessica Pegula awansuje