Augsburg pokonał Bayern Monachium i wygrał derby Bawarii 2-1

BERLIN (AP) – Tym razem Bayernowi Monachium nie wystarczył kolejny cios Roberta Lewandowskiego.

Augsburg był liderem Bundesligi, wygrywając 2:1 w derbach Bawarii w piątek nad strefą spadkową.

Było to dopiero trzecie zwycięstwo Augsburga w 21 ligowych meczach z potężnym południowo-wschodnim sąsiadem, który przypadł na drugą porażkę sezonu. Bayern wygrał 16 z ostatnich 20 meczów.

„Dla nas jest to oczywiście poważna przeszkoda w zrozumieniu tego, jak naprawdę chcemy grać w te mecze” – powiedział Thomas Müller po swoim 600. meczu o stawkę dla Bayernu. „Potrzebujemy tego w każdej grze, tego potwierdzenia, że ​​to my dyktujemy i dominujemy w grach. I to nie oznacza posiadania piłki, ale sposób, w jaki grasz przeciwko przeciwnikowi.”

Było jasne, że Bayernowi brakowało obecności Joshuy Kimmicha w pomocy. Niezaszczepiony 26-latek po raz drugi trafił na kwarantannę tyle tygodni po kontakcie z osobą z COVID-19. Bayern musiał również obejść się bez Niklasa Süle i Josipa Stanišicia, którzy mieli pozytywny wynik testu na COVID-19. Z tego samego powodu Augsburg musiał obejść się bez skrzydłowego Rubéna Vargasa.

Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa Augsburgowi pozwolono grać na pełnym stadionie. Był to również ostatni raz od co najmniej kilku tygodni, gdy we wtorek w Bawarii weszły w życie nowe ograniczenia, ograniczające przepustowość do 25% do 15 grudnia. Bawaria jest mocno dotknięta czwartą falą infekcji w Niemczech.

Augsburg zaczął ostrożnie, grał szybko i nie dawał gościom czasu na uspokojenie. Gospodarze rzucali wyzwanie każdej piłce i zmuszali gwiazdy Bayernu do popełniania błędów.

Mads Pedersen zdobył zasłużonego gola w 23. minucie, kiedy wpadł w długi róg po tym, jak Lucas Hernandez zdołał jedynie obronić dośrodkowanie na swojej drodze.

READ  Niles przeciw Polsce, 1-0 | Wiadomości, sport, praca

Kibice gospodarzy ponownie świętowali w 35. minucie, kiedy André Hahn skierował dośrodkowanie Iago Amarala Borduchi, pokonując Manuela Neuera po tym, jak Marcel Sabitzer stracił piłkę w środku pola.

Jednak Lewandowski wycofał się z niepowodzenia Müllera niemal natychmiast po nim. Był to 14 gol polskiej gwiazdy w 12 ligowych meczach w tym sezonie.

„Pierwsza połowa była zła, naprawdę zła” – powiedział Müller. „A w drugim można było zobaczyć, że naprawdę chcieliśmy to zmienić. Ale może nie zasłużyliśmy na to szczęście przed bramką z powodu pierwszej połowy.

Intensywność Augsburga nieco osłabła w drugiej połowie, kiedy Lewandowski strzelił dobrą okazję.

Trener Bayernu Julian Nagelsmann sprowadził Jamala Musialę i Alphonso Daviesa na 52. miejsce, aby dać swojej drużynie większe ryzyko ataku, a następnie Eric Maxim Choupo-Moting na ostatnie 20 minut.

Jednak jego drużyna straciła więcej szans na wyrównanie, chociaż Augsburg dalej się oddalał, a Borussia Dortmund może zmniejszyć przewagę Bayernu do jednego punktu, jeśli wygra u siebie ze Stuttgartem w sobotę.