Anurag Thakur: Minister Sportu Anurag Thakur spotyka zwycięzców Mistrzostw Świata w Łucznictwie Młodzieży | Więcej wiadomości sportowych

NEW DELHI: Minister Unii ds. Młodzieży i Sportu, Anurag Thakur, rozmawiał ze zwycięzcami Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie podczas wtorkowego wydarzenia, gratulując im, że naród był dumny.
Drużyna Indii zdobyła łącznie 15 medali – 8 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych – na zlocie łuczniczym we Wrocławiu. Thakur pochwalił zróżnicowaną i istniejącą pulę talentów, którą kraj ma u podstaw.
„Inicjatywy podjęte w ramach wizji Szanownego Premiera Narendry Modi w celu rozwoju programów takich jak Khelo India, aby rozwijać i pielęgnować talenty oddolne, przynoszą rezultaty na mistrzostwach takich jak ten” – powiedział.

„To przytłaczające, że tak wielu naszej młodzieży w całym kraju bierze laury we wszystkich dyscyplinach sportowych i daje nam to wielkie nadzieje na przyszłość.
„Gratuluję wszystkim młodym łucznikom i życzę im powodzenia w nadchodzących zawodach. Przechodząc do seniorskiej drużyny narodowej, otrzymają wszelkie możliwe wsparcie, aby rywalizować na wysokim poziomie” – dodał.
Wśród złotych medalistów znaleźli się Cadet Compound Women’s Team, Cadet Compound Men’s Team, Junior Recurve Men’s Team, Cadet Recurve Men’s Team, Cadet Recurve Mixed Team, Junior Recurve Mixed Team i Komalika Bari, która zdobyła złoto w pojedynczej konkurencji Junior Recurve Ladies.
Komalika, która zdobyła dwa złote medale w singlu i deblu mieszanym, zdobyła również upragniony medal na Mistrzostwach Świata Kadetów w 2019 roku.
Jako część głównego zespołu Target Olympic Podium Scheme (TOPS), Komalika, także kolejny produkt Akademii TATA, została mistrzynią kraju w kobiecym recurve indywidualnym podczas 41. Mistrzostw Narodowych Łucznictwa Juniorów NTPC, które odbyły się w marcu w Dehradun. .
Jej ogromny awans wyszedł na pierwszy plan od czasu Igrzysk Khelo India, gdzie wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Khelo India 2019, 2020 i Igrzyskach Uniwersyteckich w zeszłym roku i zajęła miejsca na podium.
Tymczasem srebrnymi medalistami z Polski są Priya Gurjar, która wygrała konkurs indywidualny Związku Kadetów oraz Sakshi Chaudhary z konkursu indywidualnego juniorów (mężczyzn i kobiet).
Wśród zdobywców brązowego medalu znaleźli się Parneet Kaur w kategorii Compound Cadet Women, Rishabh Yadav w Compound Junior Individual (mężczyźni i kobiety), Manjiri Manoj Alone i Bishal Changmai w kategorii Recurve Cadet Individual (mężczyźni i kobiety) oraz w drużynie Cadet Recurve Womens .

READ  Polska wycofuje się z propozycji prezydenta dotyczącej igrzysk olimpijskich w 2036 roku, minister sportu twierdzi, że kraj nie jest gotowy