Connect with us

Sport

Anita Grace D’Eramo 1933-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLSKA – Anita Grace D’Eramo, lat 87, zmarła w środę wieczorem 10 lutego 2021 r. W Szpitalu Prezbiteriańskim UPMC w Pittsburghu.

Urodziła się 5 czerwca 1933 roku w Mahoningtown w Pensylwanii jako syn Franka Dominicka i Emmy Margaret Nocera Dattilo.

Po ukończeniu New Castle High School w 1951 roku Anita uczęszczała do Franco Beauty Academy w Pittsburghu i ukończyła program nauczania w 1956 roku. Następnie otworzyła własny salon kosmetyczny, który nazwała po prostu „Anita’s”. Oprócz założenia własnej firmy pracowała również jako transkrypcja dokumentacji medycznej i sekretarz medyczna w Szpitalu św. Franciszka na Nowym Zamku.

Po ślubie porzuciła karierę i przeniosła się do Youngstown, gdzie przyjęła nowe role kobiety, matki i gospodyni domowej. Radości jej życia zawsze krążyły wokół jej rodziny i jej przekonań. Była wieloletnią członkinią kościoła św. Mikołaja w Struthers.

Anita zawsze miała zaraźliwą miłość do życia i chęć do nauki. Wiele późniejszych lat spędziła spędzając czas z siostrami, grając w bingo z przyjaciółmi w kościele, rozwiązując krzyżówki i używając iPada do odkrywania i zaspokajania swoich ciekawości. Jej zapał do życia wzrósł, gdy przyjęła nową rolę „Nany”. Ceniła każdą chwilę spędzoną z wnukami i najwygodniej było być z nimi w domu.

Mąż Anity Valentino D’Eramo, którego poślubiła 1 września 1973 r., Poprzedził jej śmierć 14 czerwca 1994 r.

Zostawiła ją córka Valerie (Paul) Palumbo; oraz dwoje wnuków, Anthony Valentino i Dominic Vincent z Polski. Oprócz rodziny córki, czwórka rodzeństwa, Jacqueline Conti, Cornelia Dattilo i Frank (Margaret) Dattilo, wszyscy z New Castle, oraz Leah (Lowell) Meek z Elizabeth w Pensylwanii, przeżyli. Przeżyła również wiele siostrzenic i siostrzeńców.

Oprócz rodziców i męża, przed Anitą zmarł jej brat, Najczcigodniejszy Nicholas C. Dattilo, były katolicki biskup Harrisburga w Pensylwanii. Przed nią zmarła również szwagierka Marietta (Chester). Frattaroli; oraz dwóch szwagrów, Patsy D’Eramo i Frank Conti.

READ  Polska - Ukraina: Jerzy Brzęczek ostro po trawie na Stadionie Śląskim

Rodzina chciałaby szczególnie podziękować dr. Erdal Sarac i Dr. Dziękuję Nino Rubino za wsparcie i współczucie, jakie okazali Anicie, gdy była pod ich opieką.

Rodzina dopuściłaby się zaniedbania, nie wspominając o doskonałej opiece, jaką otrzymali w UPMC Presbyterian Hospital. W czasie pobytu tam personel medyczny zachowywał najwyższy poziom troski, profesjonalizmu i empatii.

Telefon będzie czynny w poniedziałek 15 lutego 2021 r. W godzinach od 17:00 do 19:00 w domu pogrzebowym Higgins-Reardon w Kaplicy Polskiej.

Modlitwy rozpoczną się we wtorek 16 lutego 2021 r. O godz. 9:30 w domu pogrzebowym, a następnie o godz. 10:00 w kościele rzymskokatolickim Świętej Rodziny w Polsce rozpocznie się chrześcijański pogrzeb. Pogrzeb odbywa się na cmentarzu w Lake Park.

Zamiast kwiatów, rodzina poprosiła o darowizny na rzecz Dziecięcego Szpitala Badawczego St. Jude.

Kondolencje można przesłać na stronę www.higgins-reardon.com.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *