Alexander Zverev spotyka się ze Stefanosem Tsitsipasem w półfinale Monte Carlo po tym, jak para przeżyła koszmar ćwierćfinału | wiadomości tenisowe

Alexander Zverev spotyka się ze Stefanosem Tsitsipasem w półfinale Monte Carlo po tym, jak para przeżyła koszmar ćwierćfinału |  wiadomości tenisowe

Zwycięzca Novaka Djokovica, Alejandro Davidovich Fokina z Hiszpanii, osiągnął swój pierwszy półfinał Masters, pokonując Amerykanina Taylora Fritza 2-6, 6-4, 6-3; W sobotę w drugim półfinale spotka się z Bułgarem Grigorem Dimitrovem po pokonaniu Huberta Hurkacza 6-4, 3-6, 7-6

Ostatnia aktualizacja: 15.04.22 23:34

Alexander Zverev wrócił z seta, by pokonać Jannika Sinnera i awansować do półfinału Monte Carlo Masters

Alexander Zverev przeżył wpadkę w pierwszym secie, aby przełamać odporność Jannika Sinnera i awansować do półfinału Monte Carlo Masters z epickim zwycięstwem 5-7 6-3 7-6 w piątek.

Sinner pokonał wczesną przerwę, aby wygrać otwierającego, a Zverev zemścił się w drugiej. Zverev następnie walczył dwa razy po upadku w trzecim secie, gdy doszło do tie-breaku, który ostatecznie wygrał 7-5.

Drugi rozstawiony Zverev spotyka teraz obrońcę tytułu Stefanos Tsitsipas w sobotnim półfinale po tym, jak zajmująca piąte miejsce Grecja pokonała Diego Schwartzmana 6-2 6-7 6-4.

Stefanos Tsitsipas wygrał sześć meczów z rzędu, zamykając trzeciego seta i zapewniając sobie miejsce w półfinale

Tsitsipas przebił się przez pierwszego seta, ale w drugim stracił prowadzenie 5:2. Następnie musiał walczyć z przegranej 4:0 w trzecim secie, wygrywając sześć meczów od razu, kiedy ostatecznie zakończył mecz.

Zverev otrzymał w zeszłym miesiącu zakaz udziału w sankcjonowanych przez ATP imprezach w zawieszeniu na osiem tygodni po tym, jak został wyrzucony z Acapulco Open za wielokrotne uderzanie rakietą w fotel sędziego pod koniec meczu deblowego.

Zverev, cytowany przez stronę internetową ATP Tour, powiedział: „To zdecydowanie wiele znaczy, zwłaszcza (z) tym, jak ten rok minął dla mnie do tej pory. Od tak dawna przegrywam mecze, więc cieszę się, że wygrałem ten”.

Wcześniej zdobywca Novaka Djokovica Alejandro Davidovich Fokina z Hiszpanii osiągnął swój pierwszy półfinał Masters, pokonując Amerykanina Taylora Fritza 2-6 6-4 6-3.

W sobotę w drugim półfinale zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrovem, pokonując Huberta Hurkacza 6-4, 3-6, 7-6. Nierozstawiony Bułgar stracił dwa punkty meczowe w decydującym secie, a w dogrywce wygrał 7-2.

W innym miejscu Brytyjczycy Jamie Murray i Joe Salisbury oraz ich partnerzy dotarli do półfinału debla mężczyzn.

Murray i Rohan Bopanna z Indii pokonali Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa 7:6(8), 7:6(8), aby pokonać czołowe Salisbury i Amerykanina Rajeeva Rama w 1/16 meczu 6:4, 6:6. przeciwko Timowi Pützowi i Michaelowi Venus.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze @kasa & Sky Sports – w podróży! Teraz dostępne do pobrania pod adresem – iPhone’a i iPada oraz Android