Connect with us

Zabawa

Aktor Valley występuje w nominowanym do Oscara filmie

Published

on

Aktor Valley występuje w nominowanym do Oscara filmie

POLSKA, Ohio – Mieszkaniec Mahoning Valley występuje w filmie nominowanym do Oscara.

Polak Jeff Hochendoner ma niewielką rolę w „Rustinie”. Gwiazda filmu, Colman Domingo, był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę Bayarda Rustina.

Film wyreżyserowany przez George’a C. Wolfe’a („Czarny tyłek Ma Rainey”) został nakręcony w Pittsburghu i można go oglądać w serwisie Netflix.

Opowiada prawdziwą historię Rustina, działacza na rzecz praw obywatelskich, który zorganizował Marsz na Waszyngton w 1963 roku. W swojej walce Rustin stawił czoła rasizmowi i homofobii.

Hochendoner pojawia się tylko w jednej scenie filmu, ale wchodzi w niej bezpośrednia interakcja z Domingo. Wciela się w policjanta, który zatrzymuje autobus, którym jedzie Rustin, i każe Rustinowi przesunąć się na tył. Kiedy Rustin odmawia, wyciąga go z autobusu i bije.

Hochendoner opisuje tę scenę jako krótką, ale zapadającą w pamięć. „To jedyna scena w filmie nakręcona w czerni i bieli, ponieważ jest to retrospekcja” – powiedział.

Colman Domingo w scenie z „Rustina”. (Netflix)

Opisał Domingo jako doskonałego aktora, z którym świetnie się pracowało.

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 10 marca i będzie transmitowana na żywo w stacji ABC od godziny 19:00. Hochendoner nie będzie obecny na wydarzeniu w Hollywood.

„Rustin” nie jest pierwszym filmem z jego udziałem, który otrzymał nominację do Oscara. Hochendoner zagrał dowódcę plutonu w hicie z 2010 roku Unstoppable z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Ten film o uciekającym pociągu towarowym został nakręcony w zachodniej Pensylwanii. Był nominowany za najlepszy montaż dźwięku.

Mimo to jego występ w „Rustinie” wydaje się wyjątkowy.

„To pierwszy raz, kiedy gram w filmie z nominowanym do nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i jestem z nim w scenie” – powiedział.

Hochendoner ma na swoim koncie długą listę małych ról w najważniejszych filmach nakręconych w Pittsburghu.

READ  Papież żartobliwie pojedynkuje się w Watykanie z aktorem „Rocky” Stallone; Film transpłciowy ma na celu podbić serca i umysły w konserwatywnej Polsce i poza nią

59-latek niedawno wrócił do Polski po około dziesięciu latach mieszkania w Wyoming. Przed przeprowadzką zagrał w filmach Jestem numerem 4 (2011), Moje krwawe walentynki (2009) i Następne trzy dni (2010), wszystkie kręcone w Pittsburghu.

Po powrocie pojawił się w „A Man Called Otto” (2022), który był kręcony w zachodniej Pensylwanii i Ohio.

Hochendonera można było także oglądać w serialach telewizyjnych „A Class of They Own” (Amazon Prime Video, 2022) i „American Rust” (Showtime, 2021).

W przyszłości Hochendonera można będzie oglądać w horrorze „Każdy pierwszy umrze” w reżyserii Lee Danielsa („Kamerdyner”), w którym w rolach głównych wystąpią Glenn Close, Aunjanue Ellis-Taylor i Omar Epps.

Film opowiada o rodzinie, której dom może być bramą do piekła.

Scena z Hochendonerem została nakręcona w sierpniu 2022 roku w strefie przemysłowej w Pittsburghu. Film ukaże się na Netfliksie, ale dokładna data nie została jeszcze ustalona.

Na zdjęciu powyżej: Polak Jeff Hochendoner można zobaczyć w scenie z filmu Netflix „Rustin”.

Prawa autorskie 2024 The Business Journal, Youngstown, Ohio.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *