Connect with us

Zabawa

Akademia Kleksa znajduje się w czołówce polskiego box office’u z ponad 2 milionami widzów

Published

on

Akademia Kleksa znajduje się w czołówce polskiego box office’u z ponad 2 milionami widzów

– Film Macieja Kawulskiego skierowany do młodych dorosłych jest pierwszym polskim filmem, który przekroczył próg od 2019 roku

Akademia Kleksa Macieja Kawulskiego

Wygląda na to, że rok 2024 rozpoczął się od czegoś, czego polskim dystrybutorom i właścicielom kin brakowało przez ostatnie trzy lata: nowej nadziei. Zaledwie po miesiącu lokalny tytuł czwarty rok z rzędu osiągnął pierwsze miejsce w sprzedaży biletów i właśnie przekroczył rekordową liczbę 2 milionów widzów. Akademia Kleksaktóry trafił do kin 25 grudnia 2023 roku i cieszył się kilkoma przedpremierowymi pokazami, stał się najpopularniejszym polskim tytułem od 2019 roku.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacja handlowa)

Biuro Filmowe w Madrycie Luty 2024 Elena Central

Pomimo kiepskich recenzji krytyków, ten film dla młodych dorosłych oparty jest na kultowej klasyce Akademia pana Inkblota z Jana Brzechwy (którego doczekała się już udana adaptacja filmowa z 1983 r.) pokazywano łącznie na 522 ekranach kin. Historia opowiada o nastoletniej Adzie Niezgódce (Antonina Litwiniak), który dołącza do tytułowej akademii, pełnej magii i cudów, prowadzonej przez ekscentrycznego profesora Kleksa (Zimna wojna [+see also:
film review
trailer
Q&A: Pawel Pawlikowski
film profile
]
’S Tomasz Kot). Odwiedza fantastyczne, a czasem przerażające światy baśni i opowieści i odkrywa rodzinny sekret – w zasadzie standardowy zwrot akcji.

dyrektor Macieja Kawulskiego Wcześniej zajmował się zupełnie innym gatunkiem, czyli filmami gangsterskimi Jak zostałem gangsterem. Prawdziwa historia [+see also:
trailer
film profile
]
I Jak zakochałam się w gangsterze, który zyskał popularność także wśród lokalnej publiczności. Kawulski był także producentem filmu erotycznego 365 dni [+see also:
trailer
film profile
]
Trylogia; Pierwszy film był nominowany do nagrody Razzie Awards i stał się obiektem wielu żartów wśród widzów TikToka. Posiada także zasługi producenta Akademia Kleksato napisał Krzysztof Gureczny I Agnieszka Kruk.

Rekordowy film Kawulskiego nie był jedynym lokalnym tytułem, który zdobył miejsce w cotygodniowej kasie – pierwszym wicemistrzem jest Kogel Cheat 5, który w weekend otwarcia uzyskał 153 000 widzów. Warto dodać, że trzecia część tej komedii romantycznej, pt. Oszustwo Kogla 3 [+see also:
trailer
film profile
]
Film, którego premiera odbyła się w 2019 roku, był poprzednim filmem, który sprzedał ponad 2 miliony biletów. Drugie miejsce jest ulubieńcem krytyków Zrodzony z blizną, zdobywcy nagrody głównej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2023 roku (zobacz aktualności), który po raz pierwszy odnotował 55 000 widzów. Dodatkowo, Fuks 2kontynuacja komedii akcji z lat 90. zajęła siódme miejsce z 30 000 widzów (w sumie 264 000 od premiery 12 stycznia).

Jak Akademia Kleksa nadal przyciąga widzów, kontynuacja jest już przygotowywana do premiery w styczniu 2025 roku.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacja handlowa)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *