Connect with us

Sport

Aimchess Rapid: Indian Challenge kończy się w ćwierćfinale

Published

on

Aimchess Rapid: Indian Challenge kończy się w ćwierćfinale

Wyzwanie Indii zakończyło się w internetowym turnieju szachowym Aimchess Rapid, po wyeliminowaniu w ćwierćfinale tria D Gukesha, Arjuna Erigaisi i Vidita Santosha Gujrathi.

Gukesh, który w rundzie wstępnej pokonał mistrza świata Magnusa Carlsena, przegrał z Richardem Rapportem 1,5:2,5 po tym, jak objął prowadzenie wygrywając w drugim meczu czteromeczowej rywalizacji. Wygląda na to, że 16-letni Indianin zyskał przewagę, prowadząc 1,5-0,5 w drugim meczu, wygrywając w 32 posunięciu po tym, jak pierwszy zakończył się impasem. Wysoko oceniany Rapport pokazał swoje umiejętności, wygrywając trzecią partię w 55 ruchach, a następnie pokonując przeciwnika w czwartym maratonie, by zakończyć nadzieje Gukesha.

Erigaisi, która również zdenerwowała Carlsena w rundzie wstępnej, została zdeklasowana 0,5-2,5 przez numer 1 na świecie w Norwegii.
Po zdobyciu remisu z niemal beznadziejnej pozycji w pierwszym meczu, Carlsen podkreślił swoją wyższość, wygrywając kolejne dwa i awansując do czwartej rundy.

Gujrathi został ograny przez Jana-Krzystofa Dudę z Polski i przegrał 0,5-2,5 bez większej walki. Gukesh i Erigaisi zajęli w rundzie wstępnej drugie i czwarte miejsce. W turnieju Aimchess Rapid, będącym częścią Meltwater Champions Tour, bierze udział 16 graczy, w tym pięciu z Indii.

READ  Ukraina i Polska twierdzą, że bojownicy Wagnera przybyli na Białoruś
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *