Tak komentowały mecz z Polską ukraińskie media. „Lewandowski nie byłby potrzebny” reprezentacji Polski

Lepszy niż gra – Tak można opisać środowy sparing reprezentacja Polski. Ukraińcy częściej atakowali i grali lepiej, ale Polacy strzelali gole. zespół Jerzy Brzczekw bardzo eksperymentalnym składzie wygrał 2: 0 po bramkach Krzysztofa Piątka i Jakuba Modera.

Polska niespodziewanie wygrała z Ukrainą! Rywale grali, ale nasz strzelił

Obejrzyj wideo
Gikiewicz: Ktoś powinien do mnie zadzwonić i powiedzieć, co myślą, jaki ma ze mną problem

Ukraińskie media podają, że drużyna Andrija Szewczenki grała lepiej niż Polacy. – Ukraina pokazała klasę, ale zbiegła się z Polską – napisali dziennikarze portalu sport.ua. – Obie drużyny nie grały na optymalnych pozycjach. Ukraińcy na początku mieli przewagę, ale Polacy wrócili do gry po 20 minutach. Nasz Drużyna Zaatakowała ponownie, ale nagle Lunin popełnił błąd, który z jakiegoś powodu wyszedł z bramy. Uderzył mocno w piłkę, a Piątek wykorzystał swoją wpadkę – podsumowali dziennikarze.

Dziennikarze piłkarskiego portalu.ua podkreślali, że Polacy strzelili gola, gdy Ukraińcy przejęli inicjatywę. – Pod koniec pierwszej połowy Lunin popełnił błąd, który bezlitośnie nie trafił w bramkę. Polacy nie przegapili tej okazji, a Piątek miał pustą bramkę. Ukraina ponownie zaatakowała w drugiej połowie, ale Polska zdobyła 2: 0, gdy Jakub Moder trafił do siatki chwilę po wyjściu na boisko – takie było podsumowanie meczu.

„Polacy nawet nie potrzebowali Lewandowskiego”

W meczu z Ukrainą Polacy rozegrali grę eksperymentalną, m.in. bez Lewandowskiego, Krychowiaka czy Glika. – Ukraina po raz trzeci z rzędu przegrała wyjazdowy mecz. Polacy nawet nie potrzebowali Lewandowskiego. Zagrali też bez Kędziory z Dynama Kijów – podkreślili dziennikarze ua-football.com.