Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Najważniejsze wiadomości»Warszawa apeluje do mieszkańców o zaprzestanie dokarmiania dzików po rekordowej liczbie obserwacji
    Najważniejsze wiadomości

    Warszawa apeluje do mieszkańców o zaprzestanie dokarmiania dzików po rekordowej liczbie obserwacji

    24 kwietnia, 2023Brak komentarzy3 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Warszawa apeluje do mieszkańców o zaprzestanie dokarmiania dzików po rekordowej liczbie obserwacji
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    Władze Warszawy wezwały mieszkańców do zaprzestania dokarmiania napotkanych dzików, ponieważ znacznie wzrasta liczba obserwacji zwierząt na osiedlach, parkach i placach zabaw w całym mieście.

    Od początku tego roku do władz miejskich wpłynęło blisko 1100 zgłoszeń o zaobserwowaniu dzików. W porównaniu z nieco poniżej 2500 w całym ubiegłym roku, co samo w sobie oznacza wzrost z zaledwie 500 w 2021 roku.

    Dziki protestują w Warszawie codziennie! Tu blokują ścieżki rowerowe..#czaskowski robić roboty!! 😁😁😁 pic.twitter.com/F3SjFsWbah

    — Paweł (@nowyobserwator) 21 kwietnia 2023 r

    „Miasto apeluje, aby nie dokarmiać dzików i nie ułatwiać im dostępu do żywności” – poinformował w piątek ratusz. „Rozrzucanie resztek jedzenia lub niewłaściwe zabezpieczanie koszy na śmieci jest dla nich dodatkową zachętą do wchodzenia na tereny zabudowane”.

    Miasto apeluje również do mieszkańców, aby nie zbliżali się do zwierząt ani nie robili im zdjęć, jeśli zostaną sprowokowani.

    Najnowszy raport o dziku w Warszawie pojawił się w czwartek, kiedy pracownicy Parku Krasińskich usłyszeli głośne chrząkanie zza drzew. Funkcjonariusze z miejskiego „Ecopatrolu”, który jest częścią miejskiej policji, przybyli do parku i odkryli dwa samce dzików kopiących trawnik.

    Nikt nigdy nie lubi, kiedy odrywa się od posiłku. Niestety, w tym przypadku trzeba było przerwać śniadaniową sielankę i wysłaną🐗🐗na formalnie do lasu pod Warszawą… ➡️https://t.co/U5BejvlAJ2 pic.twitter.com/IPPjWGrhWZ

    — Straż Miejska m.st. Warszawa (@SMWarszawa) 21 kwietnia 2023 r

    Para została ubezwłasnowolniona za pomocą zastrzyku uspokajającego, a następnie przewieziona do lasu pod Warszawą, gdzie została zwolniona. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku większości obserwacji dzików na obszarach miejskich, zwierzęta migrowały do ​​miasta w poszukiwaniu pożywienia.

    „Skupione były na znalezieniu czegoś do jedzenia i nie stanowiliśmy dla nich zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że choć są przyzwyczajone do obecności człowieka, to są dzikimi zwierzętami, które mogą być niebezpieczne” – powiedział inspektor Ekopatrolu Sebastian Ryczkiewicz. — powiedział państwowy nadawca TVP3 Warszawa.

    READ  Dostawy gazu powrotnego z Niemiec do Polski przez Jamał-Europa będą kontynuowane trzeciego dnia - Biznes i Ekonomia

    Policjant musiał interweniować po tym, jak dzik wszedł na podwórko, gdzie dzieci bawiły się i jadły swoje pierogi.

    Policja zapewnia ich, że sprawca jest im dobrze znany i nie jest agresywny, ponieważ przyzwyczaili się do karmienia przez ludzi https://t.co/yShFzj84fV

    — Notatki z Polski 🇵🇱 (@notesfrompoland) 5 czerwca 2020 r

    Leśnicy od dawna podejmują działania mające na celu powstrzymanie dzików od stolicy. Obejmuje to wzbogacenie bazy pokarmowej dzików w lasach oraz utrzymanie dla nich błotnistych kąpielisk, zwanych po polsku „babrzyskimi”.

    Szereg innych miast w całej Polsce – w tym Gdańsk, Poznań i Lublin – również odnotowało wzrost liczby przypadków dzików w ostatnich latach.

    W 2019 roku ówczesny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przyznał, że prawdziwa liczba dzików jest niejasna, szacunki wahają się od 200 tys. do 1 miliona.

    Olsztyn, centrum 😳🐗 pic.twitter.com/dxL5XmMO10

    — Konrad Bukowiecki (@k_bukowiecki) 15 maja 2020 r

    Źródło głównego obrazu: BK i EP/Flickr (CC BY 2.0)

    Anna Hackett jest zastępcą redaktora w Notes from Poland. Niedawno ukończyła Trinity College w Dublinie z dyplomem studiów europejskich i ma doświadczenie dziennikarskie w Irish Independent News & Media Group.

    Olga Tokarczuk

    Olga Tokarczuk jest autorką publikującą na portalu humanmag.pl, gdzie zajmuje się tematami z zakresu newsów, polityki, biznesu, technologii, sportu, rozrywki i stylu życia. Skupia się na przekazywaniu rzetelnych i użytecznych informacji, śledzeniu aktualnych wydarzeń oraz prezentowaniu historii ważnych dla czytelników w sposób jasny i przystępny.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticlePolska zwiększy liczbę portów tranzytowych ukraińskich produktów rolnych z Kołobrzegiem
    Next Article Chiny wycofują uwagi ambasadora o suwerenności państw poradzieckich

    Related Posts

    PS Plus Extra i Premium na czerwiec. Sony stawia na mocne RPG i duże premiery

    11 czerwca, 2026

    Nowy Xbox odchodzi od wizerunku „premium”. Microsoft szuka nowego modelu dla rynku konsol

    11 czerwca, 2026

    CI Games kończy wyłączność z Epic Games Store. „Lords of the Fallen 2” trafi również na Steam

    11 czerwca, 2026

    Dieta Haliny Frąckowiak. Jak odżywia się gwiazda polskiej estrady?

    11 kwietnia, 2026

    Maryla Rodowicz w centrum uwagi po gali On Air Music Awards. Nietypowa stylizacja i ważne wyróżnienie

    11 kwietnia, 2026

    Apple: od garażu do globalnego giganta technologicznego

    2 kwietnia, 2026
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.