Francja awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata przeciwko Polsce

Olivier Giroud i Kylian Mbappe strzelili bramkę, a Francja pokonała Polskę 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2022.

Olivera Girouda oraz Kyliana Mbappe zdobył bramki jako Francja zanotował zwycięstwo 3:1 Polska Awans do ćwierćfinału w 2022 roku Mistrzostwa Świata.

Pierwsza bramka Girouda uczyniła środkowego napastnika najlepszym strzelcem Francji w historii, a 36-latek skorzystał Karima Benzemynieobecność na turnieju, pass Thierry’ego Henry’ego.

Następnie Mbappe podwoił prowadzenie Francji w 74. minucie, po czym ponownie strzelił gola pod koniec, a napastnik Paris Saint-Germain wykonał kolejny znakomity występ Didiera Deschampsastrona na turnieju.

Robert Lewandowski trafił do siatki z rzutu karnego w kilku ostatnich zmianach, ale okazało się to tylko pocieszeniem dla Polaków.

Obecni mistrzowie zmierzą się z Anglią lub Senegalem w ćwierćfinale konkursu 10 grudnia.

©Reuters

Francja miała pół szansy w czwartej minucie Rafał Waran wspiął się najwyżej w polu karnym, aby wykonać rzut rożny, ale główka środkowego obrońcy przeleciała nad poprzeczką.

Polska miała trudności z wydostaniem się z własnej połowy we wczesnych zmianach, a tempo Mbappe powodowało różnego rodzaju problemy na dużym obszarze, a kibice ożywiali się przy każdym przejęciu piłki.

Wojciecha Szczęsnego musiał zejść na dół, aby odeprzeć potężny cios Aurelien Tshouameni w 13. minucie przed obroną polskiego bramkarza Ousmane Dembele.

Szczęsny temu zaprzeczył Antona Griezmanna z bliskiej odległości, zanim Lewandowski spudłował Hugo Llorisastanowisko na drugim końcu pola.

Francja miała kolejną znakomitą okazję w 29. minucie, kiedy Dembele znalazł miejsce na prawym skrzydle, zanim zagrał niskim dośrodkowaniem w pole karne Polaków, ale Giroud jakoś nie trafił w słupek.

Z drugiej strony biało-czerwoni sprawiali problemy Matty Cash strzelił obok słupka, ale główne zagrożenie stwarzał Mbappe, który w 35. minucie trafił w boczną siatkę.

READ  Youngstown płaci reakcję policji | Wiadomości, sport, praca

Robert Lewandowski w akcji z Francuzem Aurelienem Tchouameni na Mistrzostwach Świata 4 grudnia 2022 r. ©Reuters

Polska miała doskonałą okazję pod koniec pierwszej połowy Piotra Zielińskiego znalazł miejsce w polu karnym, ale jego pierwsza próba została uratowana przez Llorisa, zanim druga została przez niego zablokowana Dayot Upamecano.

Francja dokonała przełomu w 44. minucie rozgrywek, kiedy Giroud odebrał podanie od Mbappe, po czym trafił w dolny róg bramki i został najlepszym strzelcem swojego kraju w historii.

Zieliński prawie odpowiedział przed przerwą, kiedy pomocnik zablokował strzał w boczną siatkę, ale gol Girouda rozdzielił obie drużyny do przerwy.

Mbappe odbił wąski strzał od polskiego słupka w 57. minucie, zanim spektakularna bramka Girouda nie została uznana przez kontuzję Szczęsnego, który przegrał po starciu z Varane.

Kamila Glika w 72. minucie przeleciał nad poprzeczką Francuzów, ale mecz został odebrany Polsce w 75. minucie, kiedy Mbappe oddał potężny strzał w tylną siatkę.

Theo Hernandeza strzelił jednego nad polską bramką na 10 minut przed końcem, ale to Mbappe strzelił trzeciego gola dla Francji, a napastnik trafił w górny róg w 91. minucie po znalezieniu miejsca w polu karnym.

23-latek ma teraz pięć goli w tegorocznych rozgrywkach i dziewięć w całym Pucharze Świata.

Polakom przyznano rzut karny za zagranie ręką Upamecano w ostatnich chwilach; Lewandowski widział, jak jego pierwsza próba została zablokowana przez Llorisa, ale bramkarz opuścił linię bramkową, zanim doszło do kontaktu, a napastnik Barcelony uderzył w tył siatki przy drugiej próbie.

ID:501256:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB :LenBod:collect7432:Brak informacji o analizie danych