Miedwiediew pokonuje Hurkacza w meczu otwarcia finałów ATP

TURYN – Mocne zagrywki i stała podstawowa gra zapewniły mistrzowi US Open Daniiłowi Miedwiediewowi zwycięstwo 6-7 (5), 6-3, 6-4 nad debiutantem Hubertem Hurkaczem w meczu otwarcia finałów ATP w niedzielę.

Miedwiediew, obrońca tytułu w rocznym turnieju ośmiu najlepszych graczy, zaserwował 15 asów i nie miał ani jednej przerwy w meczu z siódmym rozstawionym Hurkaczem, który w tamtym roku pokonał go w pięciu setach na Wimbledonie.

Wygrana dała Miedwiediewowi wczesną przewagę w grupie Czerwonych, w skład której wchodzą również mistrz 2018 Alexander Zverev i lokalna nadzieja Matteo Berrettini z Włoch, który później zagra w pierwszej edycji imprezy w Turynie – po 12 latach w Londynie.

W zielonej grupie w formacie każdy z każdym pierwszy w tabeli Novak Djokovic rozpocznie w poniedziałek mecz z ósmym Casperem Ruudem, a następnie czwarty Stefanos Tsitsipas zmierzy się z piątym Andreyem Rublevem.

Obaj gracze dobrze zasłużyli się w Pala Alpitour, więc ani Miedwiediew, ani Hurkacz nie zdobyli breakpointu w pierwszym secie, kiedy silna gra netto Hurkacza pokazała różnicę w tie-breaku.

Miedwiediew odpowiedział wczesną przerwą w drugim secie, a następnie przełamał się ponownie w pierwszej partii trzeciego seta, metodycznie wyczerpując Hurkacza.

___

READ  Sara Dahlstrom: Szwedzka gwiazda została aligatorką na całe życie – ESPN 98,1 FM