Connect with us

Zabawa

4. Jan Elkann | Magazyn Paddock

Published

on

4. Jan Elkann |  Magazyn Paddock
Stary 46
Zawód Prezes i dyrektor generalny Stellantis i Exor
narodowość Włoski
miejsce w zeszłym roku 5

John Elkann został mianowany dyrektorem wykonawczym Stellantis 17 stycznia 2021 r. Tego samego dnia został również powołany na Przewodniczącego. Wcześniej pełnił funkcję prezesa i dyrektora wykonawczego FCA od 13 października 2014 r. Od 21 kwietnia 2010 roku był prezesem Fiat SpA, gdzie w 2004 roku pełnił funkcję wiceprezesa, a od 1997 roku członka zarządu. John Elkann jest także dyrektorem generalnym Exor NV i prezesem Giovanni Agnelli BV

Kliknij tutaj, aby zasubskrybować nasze wydanie drukowane!

John Elkann urodził się w Nowym Jorku w 1976 roku. Dyplom naukowy uzyskał w Lycée Victor Duruy w Paryżu, a studia inżynierskie ukończył na Politecnico, uniwersytecie inżynierskim w Turynie (Włochy). Podczas studiów pracował w różnych spółkach Grupy FCA w Wielkiej Brytanii, Polsce i Francji. Pracował w produkcji w Wielkiej Brytanii iw Polsce; We Francji pracował w sprzedaży i marketingu. Karierę rozpoczął w 2001 roku w General Electric jako członek Corporate Auditing z zadaniami w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Elkann został ochrzczony i wychowany jako katolik. Elkann poślubił Donnę Lavinia Borromeo (ur. Lavinia Ida Borromeo-Arese 10 marca 1977 r. W Mediolanie we Włoszech), wybitną włoską arystokratyczną członkinię rodu Boromeuszów. Jest córką Don Carlo Ferdinando Borromeo, hrabiego Arony (ur. 1935) i synem Vitaliano Borromeo, 2. księcia Angera. Pobrali się podczas ceremonii rzymskokatolickiej w Cappella Bianca na Isola Madre, jednej z wysp Borromee na jeziorze Maggiore. Oni mają trójkę dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pięć przekonujących powodów, dla których warto obejrzeć piąty sezon Drive to Survive w serwisie Netflix

John Elkann jest prezesem Ferrari NV i Ferrari SpA oraz prezes GEDI Gruppo Editoriale SpA. Był także członkiem zarządu The Economist Group w latach 2009-2020 oraz PartnerRe Ltd. w latach 2016-2021. John Elkann jest członkiem Rady Powierniczej i Komitetu Nominacyjnego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). Jest także prezesem Fundacji Giovanniego Agnelliego.

READ  Brudne pieluchy i karate: pojawia się film biograficzny o Putinie renderowany przez sztuczną inteligencję | Film

prev Pokaż pełną listę next

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *