Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Wakacje w Muzeum Pana Tadeusza

Wakacje w Muzeum Pana Tadeusza

Humanmag

Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu to miejsce, w którym łączą się historia i współczesność. Najnowocześniejsza technologia przybliża dziedzictwo romantyzmu także najmłodszym. Co w programie wakacyjnym znajdą dzieci?

Redakcja Humanmag.pl
13 czerwca 2017

  • Skomentuj

W każdy wtorek i piątek Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na bezpłatne wakacyjne warsztaty dla dzieci w ramach nowych cyklów tematycznych. W lipcu organizatorzy zaplanowali Wakacyjną Akademię Sztuk, podczas której uczestnicy będą mogli opowiedzieć na nowo historie szlacheckie z pomocą różnych sztuk: teatru, filmu czy ilustracji. Zaś na sierpień przygotowali cykl Tajemniczy gość w muzeum – najmłodsi poznają najważniejsze postacie związane z prezentowanymi na ekspozycji zabytkami oraz ożywimy je w trakcie warsztatów artystycznych.

Tradycyjnie w każdą sobotę odbędą się bezpłatne sobotnie warsztaty rodzinne w ramach rozpoznawalnych już cykli tematycznych skierowanych dla niemowlaków i starszych dzieci aż do 12. roku życia. Podczas zajęć dzieci wspólnie wyślą rakietę w kosmos, przygotują minispektakl, odkryją podwodny świat Güntera Grassa i poćwiczą kaligrafię.

Dla starszych organizatorzy przygotowali wakacyjny kurs malarstwa i rysunku, na który zapraszają  dorosłych i młodzież od 16. roku życia. Uczestnicy będą przyglądać się różnym dziełom sztuki i rzemiosłom z epoki romantyzmu, aby zrozumieć techniki oraz sposób patrzenia dawnych mistrzów. Zastanowią się nad sposobem budowania narracji za pomocą obrazu, używaniem barw w opisaniu aktualnego nastroju czy też tym, w jaki sposób wykorzystywać inspiracje artystyczne do tworzenia własnej wypowiedzi malarskiej. Kurs poprowadzi Ewa Spisz, pedagog i specjalista od arteterapii, która od lat prowadzi autorską Pracownię Artystyczną w Bielawie. Opłata za udział w warsztatach (24 godzin): 220 zł – niecałe 10 zł za 60 minut praktycznych zajęć! W ramach ceny zapewnione są materiały plastyczne oraz bilety wstępu na wystawę stałą w Muzeum w trakcie zajęć.

Natomiast w sierpniu odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej Günter Grass – kolekcja gdańska w drodze, poprzez którą poznamy inną stronę artystycznej duszy laureata literackiego Nobla. Dzięki współpracy z Gdańską Galerią Miejską zaprezentowana zostanie ekspozycja przygotowana w 90. rocznicę urodzin artysty. Kuratorka Marta Wróblewska wybrała grafiki oraz rzeźby Grassa udowadniające, że jego twórczość plastyczna jest w nierozerwalny sposób związana z pisarstwem i nie są to jedynie ilustracje sensu stricte.

Muzeum Pana Tadeusza
Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-106 Wrocław

Fot. materiały prasowe Muzeum Pana Tadeusza

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się