Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Festiwal Nauki Małego Człowieka

Festiwal Nauki Małego Człowieka

Humanmag

24-25 września 2016WARSZAWA

Redakcja Humanmag.pl
21 września 2016

  • Skomentuj

W tym roku Festiwal Nauki Małego Człowieka odbędzie się w ostatnią sobotę i niedzielę września, czyli w dniach 24-25.09.2016. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, oraz na campusie obok Wydziału Fizyki przy ul. Koszykowej w Warszawie. Festiwal wspierają Dziekani Wydziałów Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych PW  oraz "Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha"

Na Festiwal Nauki Małego Człowieka zapraszane są dzieci i ich rodzice. Warszawskie i pozawarszawskie uczelnie, instytucje, firmy i szkoły przygotowały aż 54 specjalne wystawy i atrakcje dla najmłodszych. Mają one wzbudzać zainteresowanie mluchów różnymi dziedzinami nauki i techniki, a także rozwijać w nich ciekawość poznawczą - a wszystko poprzez zabawę. Proste interaktywne doświadczenia, pokazy oraz zabawki tłumaczyć będą dzieciom podstawowe prawa natury. Zajęcia matematyczne odbywające się w ramach Festiwalu mają zachęcić do rozwoju myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne – zainteresować efektami prezentowanych zjawisk, biologiczne - wzbogacić wiedzę o organizmie i otaczającej nas przyrodzie.

Program festiwalu znajduje się na: www.minifestiwal.edu.pl

Fot. Festiwal Nauki Młodego Człowieka

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się