Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Weź mebel ze sobą

Weź mebel ze sobą

Humanmag

Sharkman to coś, co z pewnością zainteresuje wszystkich fanów innowacyjnych rozwiązań. Nie, tym razem to nic z dziedziny nowych technologii. Ten miękki mebel – bo o nim mowa – możemy wziąć wszędzie ze sobą i wykorzystać wtedy, kiedy akurat będzie potrzebny.

Redakcja Humanmag.pl
16 stycznia 2017

  • Skomentuj

Autorką tego wyjątkowego projektu jest Yang Zhao, zeszłoroczna absolwentka londyńskiego Cental Saint Martins. Sharkman to miękki mebel, w którym za wielość możliwości zastosowań, odpowiada jego odkształcalność. Jak mówi autorka pomysłu, odpowiada on na potrzebę zapewnienia sobie prywatnej przestrzeni, w przeróżnych życiowych sytuacjach – głównie w przestrzeni publicznej. I tak, wykorzystując możliwości mebla, można zrobić z niego siedzisko z podkładką pod laptop, skonstruować zaciszne, odcięte od świata, miejsce do siedzenia lub nawet namiot, w którym można uciąć sobie drzemkę…

Nie ma co ukrywać, że Sharkman to pomysł budzący skrajne uczucia. Ale taki właśnie ma być współczesny design. Poza tym – z pewnością nie raz, w zatłoczonej przestrzeni publicznej, marzyliśmy o chwili prywatności. Wiele oddalibyśmy wtedy za bliskość Sharkmana...

Projekt został wyróżniony nagrodą London’s International Student Innovation 2016. Znalazł się również na wystawie podczas londyńskiego festiwalu designu Brainwaves.

źródło: designboom.com

fot. otwierająca: © james barnett

 

 

Sharkmana łatwo wziąć ze sobą. fot. © james barnett

Takie są możliwości odkształcania mebla. fot. © james barnett

Komfortowe miejsce do pracy. fot. © james barnett

Czas na drzemkę. fot. © james barnett

Autorka projektu Sharkman, Yang Zhao

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się