Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Dziś Międzynarodowy Dzień Wcześniaka

Dziś Międzynarodowy Dzień Wcześniaka

Humanmag

17 listopada obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Dziś w geście solidarności z wcześniakami oraz ich rodzinami, w Polsce i na całym świecie, najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo.

Redakcja Humanmag.pl
17 listopada 2016

  • Skomentuj

Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży. Co 10-te dziecko na świecie jest wcześniakiem, W Polsce rodzi się co roku 26 tys. wcześniaków. Niektóre ważą mniej niż 1500 gramów i mieszczą się na dłoni dorosłego człowieka. Medycyna daje wiele możliwości na uratowanie im życia, a potem ogromna rola rodziców, aby dziecko prawidłowo się rozwijało i rosło.

Tradycją Światowego Dnia Wcześniaka jest podświetlanie na fioletowo charakterystycznych budynków i obiektów użyteczności publicznej w ramach Global Illumination Initiative. Co roku  kolor wcześniaków w geście solidarności przybierają m. in. Empire State Building, Brama Brandenburska, CN Tower w Toronto czy Wodospad Niagara. W Polsce do obchodów włączyły się m.in. Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów oraz Kielce.

Dziś każdy może wyrazić solidarność z wcześniakami zakładając coś fioletowego.

17 listopada 2016 r.  o godz. 13.00 w Pałacu Prezydenckim Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda weźmie udział w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Wcześniaka pt. „Mleko Mamy jako element terapii żywieniowej wcześniaków”. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Bank Mleka Kobiecego.

Przypomnijcie sobie nasz artykuł na temat działalności Fundacji.

fot. Shutterstock

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się