Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Dzieci lubią filmy

Dzieci lubią filmy

Humanmag

Zbliża się czas Bożego Narodzenia, a z nim chwile pełne rodzinnego ciepła. Jak nie przegapić ich podczas świątecznego łasuchowania bądź drzemania przed telewizorem?

Redakcja Humanmag.pl
12 grudnia 2016

  • Skomentuj

Dobrym pomysłem wydaje się być wcześniejsze zadbanie o to, co w te święta obejrzymy - najlepiej wspólnie, z całą rodziną. Filmy dla najmłodszych to nie tylko te z multipleksów intensywnie reklamowane na bilbordach i w telewizji. To także historie, które powstają w głowach twórców spoza wielkich wytwórni. My proponujemy wybór filmów dla dzieci, które znalazły się w programie tegorocznego festiwalu Kino Dzieci. Z pewnością będziecie się dobrze bawić. 

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra (LasseMajas detektivbyrå – Stella Nostr), reż. P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015
Całe Valleby żyje przygotowaniami do ślubu Sary i Dina. Do miasteczka przybywają ich krewni – dwa włoskie rody zwaśnione od lat. Gdy znika Stella Nostra – legendarny rodzinny klejnot – nowy konflikt między rodzinami wydaje się nieunikniony. Sytuację mogą uratować tylko Lasse i Maja oraz ich Biuro Detektywistyczne.

Sekrety wojny
Sekrety wojny (Oorlogsgeheimen), reż. D. Bots, Holandia 2014
Dla Tuura i Lamberta wojna to tylko zabawa, bieganie po lesie i strzelanie z karabinów z patyków. Ta prawdziwa, II wojna światowa toczy się gdzieś daleko. Do czasu – wszystko się zmienia, gdy do klasy chłopców dołącza Maartje, a wraz z nią sekrety dorosłych i ukrywane przed dziećmi prawdziwe oblicze II wojny światowej. Czy w jej obliczu Tuur i Lambert ochronią przyjaźń?

Sonia
Sonia (Siv sover vilse), reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016
Sonia odwiedza koleżankę. To nie będzie zwyczajna wizyta – to pierwsze nocowanie poza domem. U Celestyny wszystko jest inne. Mieszkanie kryje wiele sekretów i tajemniczych mieszkańców na czele z borsukami w czerwonych kaloszach. Zamiast snu Sonię czeka niezwykła przygoda i pokonywanie własnych strachów. 

Jak ukraść psa
Jak ukraść psa (How to Steal a Dog), reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014
Ji-so mieszka z mamą i bratem w furgonetce. Gdy zbliżają się jej urodziny, postanawia kupić dom i zorganizować w nim przyjęcie. Tylko skąd wziąć pieniądze? A może by tak uprowadzić psa i zażądać za niego okup? Czy misterny plan i idealny kandydat wystarczą, aby wszystko poszło po jej myśli?

Kacper i Emma na safari
Kacper i Emma na safari  (Karsten og Petra på safari), reż. A. L. Næss, Norwegia 2015
Kacper i Emma są w Afryce. Pomagają w prowadzeniu lecznicy dla dzikich zwierząt. Wspólnie z nową przyjaciółką – Tiri – wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Czy przedszkolakom uda się rozwiązać zagadkę na safari i oddać małego lwa jego mamie? 

Wielka Wyprawa Molly
Wielka Wyprawa Molly (Molly Monster), reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger, Niemcy 2016
Przed małą Molly wielka zmiana – koniec z byciem jedynaczką!  Rodzice już wyruszyli na wyspę,  na której przychodzą na świat wszyscy z rodziny Potworowskich. O nie! Zapomnieli czapki, którą Molly zrobiła specjalnie dla maleństwa, a przecież bez niej będzie marzło. Molly wyrusza w wielką podróż śladem rodziców.

Syn Winnetou
Syn Winnetou (Winnetous Sohn) reż. A. Erkau, Niemcy 2015
Niski, blady blondyn — 10-letniemu Maxowi daleko do Indianina. Ale czy wygląd to wszystko? Max ma przecież indiańskie serce. Postanawia wziąć udział w castingu do roli syna Winnetou. Nie będzie łatwo, ale dumni Indianie nigdy się nie poddają. Howgh!

Rabarbar
Rabarbar (Rabarber), reż. M. de Cloe, Holandia 2014
Winnie i jej mama, razem z Siemem i jego tatą, tworzą rodzinę patchworkową. Wszyscy świetnie się dogadują, jednak do czasu. Dzień ślubu coraz bliżej, a rodzice coraz więcej się kłócą. Winnie i Siem biorą sprawy w swoje ręce. Jak? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

 

Festiwal Kino Dzieci w 2015 roku był współfinansowany ze środków EOG.

fot. materiały prasowe

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się