Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    HUMANMAG
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    HUMANMAG
    Home»Zabawa»Polska wymienia „EO” jako swój międzynarodowy wpis fabularny
    Zabawa

    Polska wymienia „EO” jako swój międzynarodowy wpis fabularny

    7 kwietnia, 2024Brak komentarzy2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Email
    Polska wymienia „EO” jako swój międzynarodowy wpis fabularny
    Share
    Facebook Twitter Pinterest Reddit WhatsApp Email

    Najnowszy film polskiego autora Jerzego Skolimowskiego, EOopowiadający o przygodach upartego, mądrego i swobodnego muła został wybrany przez Polskę kandydatem do najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego 2023 roku Nagrody Oskara.

    EO zadebiutowała w zawodach o godz Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zdobył Nagrodę Jury i Nagrodę za ścieżkę dźwiękową. Polski film będzie miał tam także północnoamerykańską premierę Festiwal Filmowy w Torontoprzed wyjazdem na Festiwal Filmowy w Nowym Jorku.

    Więcej w The Hollywood Reporter

    Skolimowski (Głęboki koniec, Nielegalna praca) wyreżyserował dramat o koczowniczym szarym ośle o imieniu EO. Po opuszczeniu wędrownego cyrku EO wyrusza w wędrówkę po polskiej i włoskiej wsi, gdzie w równym stopniu doświadcza okrucieństwa, jak i życzliwości.

    Podczas tych podróży osioł spotyka szereg postaci granych m.in. przez Lorenza Zurzolo i Isabelle Huppert. Ewa Piaskowska i Skolimowski napisali i wyprodukowali film. Hanway Films dba o sprzedaż światową. Jeremy Thomas jest producentem wykonawczym.

    Puszczyńska, Prezes Zarządu Polskiego Oscary Komisja w swoim oświadczeniu stwierdziła: „EO to emocjonalne, wspaniałe kino, porusza i skłania do głębokich przemyśleń na temat stanu współczesnego świata.” Film ukaże się na rynku amerykańskim za pośrednictwem Sideshow i Janus Films.

    Sideshow i Janus Films współpracowały w zeszłym roku Prowadź mój samochód, który w zeszłym roku zdobył Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego. Polska w ciągu ostatnich pięciu lat miała pięć nominacji do Oscara, w tym m.in Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego i Święto Bożego Ciała Jana Komasy.

    Statuetka Oscara trafiła do polskiego filmu IdaReżyseria: Paweł Pawlikowski, 2014.

    Najlepsze z „The Hollywood Reporter”.

    Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

    Bolesław Prus

    Bolesław Prus jest autorem publikującym na portalu humanmag.pl, gdzie porusza tematy związane z aktualnymi wydarzeniami, polityką, biznesem, technologią, sportem, rozrywką i stylem życia. Koncentruje się na jasnym przedstawianiu faktów, dostarczaniu użytecznych informacji oraz opisywaniu tematów i historii istotnych dla czytelników w przystępny i rzetelny sposób.

    READ  Tencent przejmuje polskiego producenta i wydawcę gier 1C Entertainment
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Reddit Email
    Previous ArticleInspekcja Żywności zakazuje sprzedaży prawie 10 ton ukraińskich lodów
    Next Article Aktualności – Instytut Ekonomii Niemieckiej (IW)

    Related Posts

    Netflix zaprezentuje swój polski harmonogram na 2023 rok podczas wydarzenia w Warszawie, skupiającego się na lokalnych gwiazdach

    29 lipca, 2024

    Mężczyzna oskarżony i aresztowany w związku ze śmiercią w grach typu escape room w Polsce

    29 lipca, 2024

    Disney+ daje zielone światło dla dramatu kryminalnego „Breslau” – swojego pierwszego polskiego oryginału

    29 lipca, 2024

    Imponujący obraz bohaterskiej bitwy Polski podczas II wojny światowej wkrótce trafi do kin

    28 lipca, 2024

    Problem z nowym thrillerem Netfliksa o zimnej wojnie

    28 lipca, 2024

    Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Turcji i Polsce – SportsTravel

    28 lipca, 2024
    Add A Comment
    Leave A Reply Cancel Reply

    Navigate
    • Dom
    • Nagłówki
    • Świat
    • Biznes
    • Nauka
    • Technika
    • Sport
    • Rozrywka
    Pages
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    • o nas
    • Formularz kontaktowy
    • DMCA
    • Polityka Redakcyjna
    • Polityka prywatności
    © 2026 HumanMag. All rights reserved.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.